Zestaw mikrofonów binauralnych 4560 CORE

03.12.2019

Zestaw mikrofonów binauralnych 4560 CORE

Dyskretne i łatwe nagrywanie dźwięku 3D

Rejestracja dźwięku 3D jest teraz łatwa i precyzyjna dzięki temu wszechstronnemu i elastycznemu zestawowi nagłownemu, który umieszcza miniaturowe mikrofony 4060 na końcach kanałów słuchowych.

Youtuberzy, projektanci dźwięku, podcasterzy, vloggerzy i inni twórcy treści, w tym twórcy filmów, którzy chcą uchwycić autentyczny dźwięk 3D dla swoich projektów, mogą to teraz łatwo zrobi, dzięki nowemu zestawowi mikrofonów binauralnych 4560 CORE duńskiego producenta mikrofonów DPA.

Nowy zestaw mikrofonów binauralnych zapewnia doskonałą jakość dźwięku, z której produkty DPA są znane na całym świecie.

Profesjonalna jakość mikrofonów pozwala im uchwycić w czasie rzeczywistym dokładnie to, co słyszy każde ucho. Dzięki temu odbiorcy treści na słuchawkach mogą doświadczyć w pełni immersyjnego dźwięku.
Te cechy są również atrakcyjne dla innych zastosowań takich jak: dokumentacja systemu dźwiękowego, analiza krajobrazu dźwiękowego, ocena jakości dźwięku, dźwięk w sztukach teatralnych, dźwięk w przemyśle gier i wiele innych.
Nawet muzycy jazzowi czy klasyczni dostrzegli w tym mikrofonie potencjał: nagrywanie dźwięku z perspektywy wykonawców czy nawet dyrygenta zamiast publiczności jest zupełnie nowym sposobem dzielenia się doświadczeniami dźwiękowymi artystów z ich fanami i daje najlepsze doświadczenia przestrzenne.

Sercem nowego zestawu binauralnego DPA 4560 CORE jest para miniaturowych mikrofonów 4060 CORE, które są zamontowane na dwóch zaczepach na uszy i znajdują się tuż za wyjściem kanału słuchowego użytkownika (jak para słuchawek dousznych), tak że wychwytują one 1:1 dźwięk słyszalny przez osobę nagrywającą. Zaczepy na uszy są przymocowane do elastycznego zestawu nagłownego, który jest prosty w montażu, wygodny w noszeniu i może być łatwo dopasowany do wymiarów każdej głowy. Wraz z mikrofonami dostarczane są piankowe osłony przeciwwietrzne, które zabezpieczają pozycję w uchu i zapewniają pewne tłumienie szumu wiatru.

Model 4060 był wyborem wielu profesjonalnych realizatorów dźwięku w dużych produkcjach filmowych, np. Spider-Man: Homecoming i Mission: Impossible – Fallout. Powszechnie znany jest również fakt, że można wziąć swoje mikrofony lavalier 4060 i „wsadzić” je do uszu, aby zrobić bardzo przekonujące nagrania binauralne, ale do tej pory nie było kompletnego rozwiązania z zestawem mikrofonów starannie dobranych pod względem czułości.
Ponadto mikrofony te można łatwo nosić i podłączać do urządzeń nagrywających takich jak cyfrowy interfejs audio MMA-A firmy DPA, który może współpracować z dowolnym urządzeniem z systemem iOS. Zestaw binauralny 4560 CORE z cyfrowym interfejsem audio MMA-A połączonym z telefonem iPhone to łatwe w użyciu mobilne rozwiązanie do nagrywania binauralnego.

„Nagrania wykonane przy użyciu zestawu binauralnego DPA 4560 CORE są tak dokładne, że słuchacze często kręcą głową w poszukiwaniu źródła dźwięku” – mówi Rene Moerch, product manager w DPA.

„Najlepiej by było, gdyby treści nagrane z tym produktem były odsłuchiwane na słuchawkach, ponieważ nie ma takiego samego doświadczenia, jeśli dźwięk jest odtwarzany na głośnikach stereo, ale istnieją techniki, które mogą zapewnić korekcję i upmix dla formatów stereo i wielokanałowych, co sprawia, że produkt ten jest przydatny dla filmowych realizatorów dźwięku, którzy chcą zarejestrować materiał do dźwięku otoczenia”.

Moerch dodaje, że kolejną przydatną funkcją zestawu binauralnego DPA jest jego zdolność do oszukiwania, ponieważ mikrofon jest tak mały, że ktoś noszący zestaw słuchawkowy może wyglądać, jakby miał tylko słuchawki.

„Może to być bardzo przydatne dla osób nagrywających w nieprzyjaznym środowisku, w którym pokazywanie mikrofonu nie jest bezpieczne czy właściwe”, mówi Moerch. „Ale nawet w przypadku normalnych podcastów nagrywanie binauralne dostarcza treści, które są znacznie bardziej wciągające, żywe i fascynujące w porównaniu z tradycyjnymi technikami nagrywania”.

Nagrywanie binauralne jest techniką, która wykorzystuje dwa mikrofony do stworzenia immersyjnego dźwięku stereo 3D dla słuchacza. Przy prawidłowej realizacji nagrania te pozwalają słuchaczowi słyszeć dźwięki, tak jakby znajdował się on w tej samej pozycji co osoba, która dokonała nagrania.

Nagrania binauralne różnią się od bardziej znanych technik stereo, ponieważ wykorzystują dwa dookólne mikrofony umieszczone blisko siebie (tak jak uszy słuchaczy), aby jak najściślej odtworzyć odbiór dźwięku ludzkiego ucha. Technika stereo z kolei wykorzystuje mikrofony kardioidalne z większą przestrzenią między nimi.

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM