ZAPOWIEDŹ: Mikrofon chóralny DPA d:sign 4097 CORE

11.07.2019

ZAPOWIEDŹ: Mikrofon chóralny DPA d:sign 4097 CORE

Zaprojektowany do ujmowania dynamicznego dźwięku chóru

Doskonale zaprojektowane rozwiązanie, które jest idealne do obiektów sakralnych i dla innych zastosowań chóralnych.

Mikrofon d:sign™ 4097 CORE przeznaczony jest dla chórów, głównie do użytku w kościołach, i będzie odpowiadał każdemu, kto szuka dyskretnego, wszechstronnego i świetnie brzmiącego mikrofonu chóralnego do takich zastosowań jak transmisje na żywo z chórem lub występy zespołów wokalnych.

Zapewnia te same właściwości dźwiękowe co mikrofon instrumentalny d:vote CORE 4099, ale został skonstruowany specjalnie do ujmowania dynamicznego dźwięku chóru, zarówno w konfiguracjach bezprzewodowych, jak i przewodowych.

Nowy mikrofon chóralny 4097 posiada również słynną płaską, superkardioidalną charakterystykę pozaosiową DPA i jak wszystkie mikrofony DPA został skonstruowany tak, aby był jednym z najbardziej naturalnie brzmiących rozwiązań dźwiękowych dostępnych na rynku.
W rezultacie mikrofon ma bardzo wysoki współczynnik wzmocnienia przed sprzężeniem zwrotnym, a dzięki typowej dla DPA charakterystyce pozaosiowej sprawia, że cały chór brzmi naturalnie – nie tylko w osi, ale pod każdym kątem. Dzięki temu korzystanie z wielu mikrofonów w przypadku chóru jest łatwe dla realizatora dźwięku, ponieważ może on łatwo miksować różne części chóru i łączyć je wszystkie razem, bez konieczności walki z artefaktami tworzonymi w wyniku nierównomiernej charakterystyki kierunkowej mikrofonu.

„Poświęciliśmy wiele czasu na zaprojektowanie eleganckiego mikrofonu chóralnego, który jest mniejszy niż inne mikrofony tego typu, a jednocześnie ma lekki i elegancki wygląd. Mikrofon chóralny 4097 dzięki takiemu samemu charakterowi dźwięku jak wszystkie inne mikrofony DPA spełnia wysokie standardy, których użytkownicy oczekują od DPA” – powiedział René Mørch, menadżer produktu w DPA Microphones.

Mikrofon skonfigurowany jest ze złączem MicroDot i adapterem DPA do pracy w trybie przewodowym lub bezprzewodowym, co pozwala na dużą elastyczność na scenie w przypadku wielokrotnego wykorzystania tej samej przestrzeni. Kiedy chór ma wejść na scenę, wystarczy na niej umieścić mikrofony 4097 w wyznaczonych miejscach i gotowe!

Dzięki zastosowaniu technologii CORE by DPA uzyskano czysty dźwięk, ponieważ obniża ona zniekształcenia i rozszerza zakres dynamiki. Ponadto 4097 zawiera trzy mocowania antywstrząsowe w celu skutecznego tłumienia dudnienia wywołanego ruchem na scenie i to na poziomie, który był dotąd niespotykany w tego typu mikrofonach.

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM