PREMIERA: Syntezator klawiszowy MPC Key 61

23.06.2022

PREMIERA: Syntezator klawiszowy MPC Key 61

Akai Professional wprowadza instrument klawiszowy MPC Key 61

MPC Key 61 to pierwszy w historii instrument klawiszowy MPC z Akai Professional, z 61-klawiszową klawiaturą półważoną i bogatą ofertą wtyczek. To monumentalne osiągnięcie w dziedzinie samodzielnej technologii muzycznej i niezwykle wszechstronne narzędzie dla współczesnych twórców muzyki.

Tradycja MPC

MPC od dziesięcioleci jest główną siłą napędową współczesnej produkcji muzycznej. Dzięki precyzyjnemu sekwencjonowaniu i samplowaniu od lat definiuje utwory muzyki hip-hop, pop i elektronicznej, zajmujące czołowe miejsca na listach przebojów. Samodzielna platforma MPC bazuje na tej bogatej historii, oferując innowacyjne wtyczki do miksowania i instrumenty wirtualne, intuicyjny interfejs użytkownika oraz bogactwo technologii, które rozpieszcza współczesnego producenta muzycznego. MPC Key 61 wykorzystuje tę bogatą historię i innowacyjnego ducha, aby napisać kolejny rozdział historii MPC.

Siła dźwięku

Sercem MPC Key 61 są brzmienia, w tym 25 unikatowych instrumentów wtyczkowych z najnowocześniejszymi teksturami do projektowania dźwięku i barwami dla wszystkich gatunków muzycznych. Od ponadczasowego brzmienia akustycznego po futurystyczne syntezatory – pełne możliwości brzmieniowe MPC Key 61 obejmują całe spektrum harmoniczne.

Fabric XL to flagowy syntezator oferujący najbardziej dynamiczne i potężne silniki syntezatorowe oraz samplowane instrumenty akustyczne do produkcji współczesnej muzyki. Szeroki wybór presetów syntezatora Fabric XL jest napędzany przez rewolucyjny silnik syntezy oparty na multisamplingu, zapewniający najnowocześniejszą wydajność i brzmienie.

OPx4, potężny 4-operatorowy syntezator FM, daje ci klasyczne brzmienie FM na wyciągnięcie ręki. Dzięki przejrzystemu interfejsowi można zagłębić się w zupełnie nowy świat projektowania brzmień, efektów i parametrów, aby nadać im własny charakter.

Stage Piano, Session Strings, Stage EP i Organ oferują światowej klasy brzmienia wirtualnych instrumentów akustycznych i elektromechanicznych. Stage Piano to niezwykła kolekcja obejmująca fortepiany Steinway® i Bechstein®, zapewniająca pełną gamę bogatych brzmień fortepianowych. Session Strings to rozbudowana grupa instrumentów orkiestrowych, które stanowią tajną broń wśród narzędzi kompozytora. Od delikatnych skrzypiec solo po potężne zespoły smyczkowe – Session Strings dostarcza wszystkiego, co potrzebne do tworzenia wielowymiarowych warstw smyczkowych pełnych głębi. Stage EP to wierne brzmienie wszystkich klasycznych instrumentów klawiszowych takich jak Rhodes, FM Electric Piano, Wurlitzer® i innych, podczas gdy wtyczka Organ ryczy przez symulację głośnika Leslie z duszą potężnych organów B3.

Kompletny pakiet MPC

MPC Key 61 to pierwsze MPC, które wprowadziło 61 półważonych, dynamicznych klawiszy z aftertouch, sprawiających, że nowe instrumenty wtyczkowe ożywają. Dzięki dwóm wbudowanym wysokiej klasy przedwzmacniaczom mikrofonowym i przetwornikom AC/CA oraz zasilaniu fantomowemu MPC Key 61 zapewnia pełne doświadczenie samplowania MPC, wprowadzając jednocześnie nowe sposoby morfingu, kształtowania i definiowania twoich charakterystycznych brzmień za pomocą przypisywalnego kontrolera paskowego i pokręteł Q-LINK.

Od tworzenia własnych brzmień poprzez komponowanie i pełne nagrywanie pomysłów harmonicznych i melodycznych, aż po dostarczanie końcowych produkcji – MPC Key 61 jest najbardziej kompletnym narzędziem do produkcji muzycznej w branży dla nowoczesnych twórców muzyki.

16 dynamicznych padów perkusyjnych RGB z aftertouch zapewnia znane na całym świecie doświadczenia rytmiczne i możliwość tworzenia beatów na MPC, które nie mają sobie równych. Dzięki osobnym przyciskom transportu można bez wysiłku układać rytmy i sekwencje. Od intuicyjnego przeglądania tysięcy presetów brzmieniowych na pięknym 7-calowym kolorowym wyświetlaczu z obsługą wielu gestów, po szybkie sekwencjonowanie pomysłów i ich finalizowanie za pomocą najwyższej jakości efektów wielokrotnie nagradzanej firmy AIR Music Tech. Przypisz i kontroluj wszystkie parametry efektów za pomocą czterech pokręteł Q-LINK, działających w zakresie 360 stopi, idealnych do zapisywania automatyki w czasie rzeczywistym.

Dzięki szerokiemu wyborowi wejść/wyjść MPC Key 61 bezproblemowo integruje się z każdym środowiskiem studyjnym. Użyj portów USB do podłączenia urządzeń takich jak kontrolery MIDI, interfejsy audio lub dyski wymienne. 8 wyjść CV/Gate 3,5 mm zapewnia możliwość podłączenia mnóstwa sprzętu modularnego i syntezatorów, a osobne koła pitch-bend i modulacyjne dają więcej kontroli, głębi i tekstury. Wbudowane wyjścia audio TRS 1/4″ mogą być skonfigurowane jako dwa stereo lub cztery mono, podczas gdy dwa wejścia XLR/ 1/4″ cala umożliwiają próbkowanie i nagrywanie źródeł sygnału mikrofonowego, instrumentalnego lub liniowego za pomocą przedwzmacniaczy o ultraczystym brzmieniu i wysokiej klasy przetworników AC/CA.

Dan Gill, starszy menedżer produktu w firmie Akai Professional, powiedział: „Brzmienie zawsze było znakiem rozpoznawczym MPC. Nasze dynamiczne i ciepłe samplowanie, unikatowy swing i groove oraz precyzyjne sekwencjonowanie można było usłyszeć w niezliczonych dużych produkcjach muzycznych. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy wykorzystać to dziedzictwo, wprowadzając nowy wzorzec branżowy i dodając niezwykły zestaw instrumentów wtyczkowych oraz narzędzi produkcyjnych dla nowoczesnych twórców muzyki. MPC Key 61 wyposaża twórcę każdego gatunku muzyki w różnorodną paletę inspirujących brzmień i narzędzi do tworzenia współczesnych hitów z list przebojów, a nawet do opracowywania nowych, własnych brzmień i stylów przyszłości”.

Najważniejsze cechy MPC Key 61

 

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM