Program edukacyjny PreSonus Training Center

18.05.2021

Program edukacyjny PreSonus Training Center

PreSonus Training Center w Akademii Realizacji Dźwięku

We wrześniu 2015 ruszył program edukacyjny PreSonus Training Center organizowany przez Audiostację przy współpracy z Akademią Realizacji Dźwięku (ARD). Do nauczania na zajęciach w Akademii montażu, miksu, masteringu i oraz wielu innych aspektów edycji dźwięku został wykorzystany jeden z najbardziej innowacyjnych programów DAW – PreSonus Studio One, dostarczony przez Audiostację. Ten DAW, oprócz ogromnych możliwości edycji dźwięku, jako pierwszy miał polską wersję językową i działa zarówno na platformie Windows, jak i OSX.

Zdaniem Krzysztofa Maszoty, dyrektora generalnego ARD, Studio One nie ustępuje pod żadnym względem najlepszym aplikacjom, a wieloma możliwościami przewyższa inne DAW-y. Obecnie szkoła używa już nowszej wersji DAW-u PreSonus Studio One 5.

Zobacz opis PreSonus Studio One 5.

Wykładowcy ARD zostali przeszkoleni przez trenerów PreSonusa i otrzymali certyfikaty profesjonalnych trenerów Studio One. Natomiast słuchacze ARD po zakończonej nauce mogą zdać egzamin i otrzymać certyfikaty wystawione przez firmę PreSonus. W trakcie programu przewidziane są spotkania z ekspertami, zniżki i drobne upominki od firmy. Najlepsi otrzymają nagrody za wyniki w nauce.

Korzyści Akademii Realizacji Dźwięku z wdrożenia PreSonus Studio One

  1. Aplikacja w języku polskim. Jeśli ktoś ma inne preferencje, może przełączyć język w ustawieniach i korzystać z innego, ale najważniejsze, że ma taką opcję;
  2. Aplikacja pracująca na dwóch systemach MacOS oraz Windows, zatem każdy z wykładowców lub uczniów szkoły może z niej korzystać bez względu na system operacyjny;
  3. PreSonus oferuje nieco okrojoną wersję aplikacji Studio One nazwaną Prime. Dzięki temu nawet jeśli ktoś nie posiada Studio One w wersji Professional czy Artist, może w domu uczyć się podstaw obsługi oraz wykonywać podstawowe prace domowe, nie ponosząc żadnych nakładów finansowych;
  4. Otrzymujemy aplikację, która ma ogromną liczbę narzędzi i wtyczek programowych umożliwiających pomiary, generowanie sygnałów, precyzyjne prace masteringowe;
  5. Otrzymujemy aplikację, która jest otwarta na bogatą bibliotekę darmowych efektów i instrumentów w różnych formatach.

Seria filmów szkoleniowych o PreSonus Studio One

Obejrzyj serię filmów, na których Adam Pietruszko – wykładowca Akademii Realizacji Dźwięku – omawia główne funkcje programu i pokazuje, jak korzystać z nich w praktyce.

1. Podstawy montażu dźwięku

2. Rejestracja dźwięku

3. Praca z systemem MIDI

4. Barwy dźwiękowe w Sample One

5. Wykorzystanie efektów

 

Akademia Realizacji Dźwięku stawia na praktykę, ćwiczenia i naukę poprzez zrozumienie. Na wykładach duży nacisk położony jest na praktyczne aspekty omawianych zagadnień. To oznacza, że program pomija aspekty zaawansowanej teorii (matematyki/fizyki), zagadnienia poruszane są w kontekście wyjaśniania ich na gruncie praktycznym, spotykanym w codziennej praktyce realizatorskiej.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE odbywają się w studiach nagrań, ośrodkach, w których realizowane jest nagłośnienie, w salach komputerowych, w których uczestnicy ćwiczą obsługę DAW oraz innych programów wspomagających pracę realizatora dźwięku.

ABSOLWENCI otrzymują przygotowanie do świadomego i sprawnego nabywania dalszego doświadczenia i rozwijania umiejętności w pracy realizatora różnych form nagrań dźwiękowych oraz/lub realizatora estradowego na poziomie szkoły średniej. Słuchacze na podstawie otrzymanej wiedzy podpierając ją w czasie toku nauki samodzielną pracą w formie ćwiczeń utrwalających zajęcia teoretyczne i praktyczne po zakończeniu nauki będą zdolni do podjęcia samodzielnej pracy w zawodzie.

Posłuchaj próbek dźwiękowych przygotowanych przez studentów Akademii Realizacji Dźwięku.

Paweł Kałwak – praca domowa: połączenie gatunków Drama, Dance + instrument – Szałamaja + wylosowany wokal

Tryka Damian –  praca domowa: połączenie gatunków Romantic Comedy, Horror, Techno

Łukasz Machnicki – praca domowa: połączenie gatunków Hip Hop, Funky

Tomasz Wiktorowicz – praca domowa: połączenie gatunków Epic, Reggae/Dub

Artur Czeczko – praca domowa: połączenie gatunków Epic, EDM + instrument – Krumhorn

ARD Action – utwór stworzony przez prowadzącego – Marka Truszkowskiego – w celach szkoleniowych (nauka SO3 oraz gatunku muzycznego – Action)

Pozostałe aktualności

Poznaj Wireless Micro

Poznaj Wireless Micro

12.11.2024

Ten ultralekki i stylowy system zapewnia profesjonalną jakość dźwięku, umożliwiając nagrywanie bez kabli i zbędnych komplikacji. Odbiornik podłączany bezpośrednio do […]

Czytaj dalej