Program edukacyjny PreSonus Training Center

07.01.2020

Program edukacyjny PreSonus Training Center

PreSonus Training Center

We wrześniu 2015 ruszył program edukacyjny PreSonus Training Center organizowany przez Audiostację przy udziale Akademii Realizacji Dźwięku (ARD). Do nauczania montażu, miksu, masteringu i oraz wielu innych aspektów edycji dźwięku został wykorzystany jeden z najbardziej innowacyjnych programów DAW – PreSonus Studio One, dostarczony przez Audiostację. Ten DAW, oprócz ogromnych możliwości edycji dźwięku, jako pierwszy miał polską wersję językową i działa zarówno na platformie Windows, jak i OSX.

Zdaniem Krzysztofa Maszoty, dyrektora generalnego ARD, Studio One nie ustępuje pod żadnym względem najlepszym aplikacjom, a wieloma możliwościami przewyższa inne DAW-y. Obecnie szkoła używa już nowszej wersji DAW-u PreSonus Studio One 4.

Wykładowcy ARD zostali przeszkoleni przez trenerów PreSonusa i otrzymali certyfikaty profesjonalnych trenerów Studio One. Natomiast słuchacze ARD po zakończonej nauce mogą zdać egzamin i otrzymać certyfikaty wystawione przez firmę PreSonus. W trakcie programu przewidziane są spotkania z ekspertami, zniżki i drobne upominki od firmy. Najlepsi otrzymają nagrody za wyniki w nauce.

Korzyści Akademii Realizacji Dźwięku z wdrożenia PreSonus Studio One

  1. Aplikacja w języku polskim. Jeśli ktoś ma inne preferencje, może przełączyć język w ustawieniach i korzystać z innego, ale najważniejsze, że ma taką opcję;
  2. Aplikacja pracująca na dwóch systemach MacOS oraz Windows, zatem każdy z wykładowców lub uczniów szkoły może z niej korzystać bez względu na system operacyjny;
  3. PreSonus oferuje nieco okrojoną wersję aplikacji Studio One nazwaną Prime. Dzięki temu nawet jeśli ktoś nie posiada Studio One w wersji Professional czy Artist, może w domu uczyć się podstaw obsługi oraz wykonywać podstawowe prace domowe, nie ponosząc żadnych nakładów finansowych;
  4. Otrzymujemy aplikację, która ma ogromną liczbę narzędzi i wtyczek programowych umożliwiających pomiary, generowanie sygnałów, precyzyjne prace masteringowe;
  5. Otrzymujemy aplikację, która jest otwarta na bogatą bibliotekę darmowych efektów i instrumentów w różnych formatach.

Akademia Realizacji Dźwięku stawia na praktykę, ćwiczenia i naukę poprzez zrozumienie. Na wykładach duży nacisk położony jest na praktyczne aspekty omawianych zagadnień. To oznacza, że program pomija aspekty zaawansowanej teorii (matematyki/fizyki), zagadnienia poruszane są w kontekście wyjaśniania ich na gruncie praktycznym, spotykanym w codziennej praktyce realizatorskiej.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE odbywają się w studiach nagrań, ośrodkach, w których realizowane jest nagłośnienie, w salach komputerowych, w których uczestnicy ćwiczą obsługę DAW oraz innych programów wspomagających pracę realizatora dźwięku.

ABSOLWENCI otrzymują przygotowanie do świadomego i sprawnego nabywania dalszego doświadczenia i rozwijania umiejętności w pracy realizatora różnych form nagrań dźwiękowych oraz/lub realizatora estradowego na poziomie szkoły średniej. Słuchacze na podstawie otrzymanej wiedzy podpierając ją w czasie toku nauki samodzielną pracą w formie ćwiczeń utrwalających zajęcia teoretyczne i praktyczne po zakończeniu nauki będą zdolni do podjęcia samodzielnej pracy w zawodzie.

Posłuchaj próbek dźwiękowych przygotowanych przez studentów Akademii Realizacji Dźwięku.

Paweł Kałwak – praca domowa: połączenie gatunków Drama, Dance + instrument – Szałamaja + wylosowany wokal

Tryka Damian –  praca domowa: połączenie gatunków Romantic Comedy, Horror, Techno

Łukasz Machnicki – praca domowa: połączenie gatunków Hip Hop, Funky

Tomasz Wiktorowicz – praca domowa: połączenie gatunków Epic, Reggae/Dub

Artur Czeczko – praca domowa: połączenie gatunków Epic, EDM + instrument – Krumhorn

ARD Action – utwór stworzony przez prowadzącego – Marka Truszkowskiego – w celach szkoleniowych (nauka SO3 oraz gatunku muzycznego – Action)

 

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM