Producent muzyczny Mat Mitchell z mikrofonami DPA

28.03.2018

Producent muzyczny Mat Mitchell z mikrofonami DPA

Twórca muzyki opowiada o technologii CORE w mikrofonach DPA

Przez ostatnich 25 lat Mat Mitchell – producent, autor piosenek, muzyk i inżynier dźwięku – współpracował z największymi na świecie artystami, w tym z Nine Inch Nails, Tool, Katy Perry, Tegan i Sarą, a także z własnym zespołem Puscifer.
Mitchell rozumie znaczenie wysokiej jakości niezawodnego sprzętu, dlatego od ponad dekady korzysta z mikrofonów DPA.
Kiedy Mitchell został niedawno wprowadzony w tajniki nowej, potężnej technologii wzmacniania CORE, wywołała ona na nim spore wrażenie.

CORE to nowa technologia wzmacniania w DPA, która jest wykorzystana w linii mikrofonów miniaturowych typu Lavalier, mikrofonów nausznych i instrumentalnych. W celu zminimalizowania zniekształceń i zwiększenia zakresu dynamiki w mikrofonach linii d: screet™, d: fine ™ i d: vote ™, firma DPA rozwinęła tę technologię, aby uzyskać jeszcze czystszy dźwięk.

Pierwsze doświadczenie Mitchella z DPA miało miejsce w 2007 roku podczas pracy w Lightship 95 Studio – na statku zacumowanym nad Tamizą w Londynie.

„Nagrywałem perkusję z Sarą Jones (Hot Chip, Bat For Lashes) i użyliśmy pary miniaturowych mikrofonów wszechkierunkowych DPA d:screet™ 4061 jako mikrofonów do pomieszczeń ambientowych, które wykonały wspaniałą pracę, kiedy złapały dużą metalową, dolną część statku” – mówi Mitchell.
„Tradycyjnie poszedłbym z wielkomembranowym mikrofonem kondensatorowym, ale okazało się, że d:screet 4061 dał bardziej „prawdziwy” dźwięk pomieszczenia.”

W ciągu 11 lat, od kiedy użył swojego pierwszego mikrofonu DPA d: screet 4061, Mitchell dodał cały zestaw mikrofonów DPA do swojego ekwipunku, w tym mikrofon instrumentalny d: vote™ 4099, d:dicate™ 2011A i kardiodidalny mikrofon z podwójną membraną 2011C, a ostatnio mikrofon miniaturowy d: screet™ CORE 4061.

„Z mikrofonami DPA czuję, że nagrywam dźwięk instrumentu takim jaki on jest, a nie sposób, w jaki dany mikrofon oddaje instrument” – dodaje Mitchell.
„Dźwięk jest bardzo otwarty i organiczny z dużą ilością powietrza. Gdy miksuję bębny lubię używać wielu mikrofonów w pomieszczeniu, a mikrofony d:screet CORE 4061, które brzmią otwarcie i naturalnie, miksowi perkusji nadają przyjemną czystość. Ponadto staram się słuchać utworów głośno, a technologia CORE zapewnia mi mniejsze zniekształcenia oraz utrzymuje ciepło i czystość mikrofonów nawet przy wysokich poziomach SPL. Jeśli chcę brzmienia pomieszczenia, używam mojego d:screet CORE 4061’s. Ich płaska odpowiedź sprawia, że ​​czuję się jakbym był w pomieszczeniu. Jeśli potrzebuję izolacji, używam mojego d:vote 4099, jego odporność na dźwięki dochodzące poza oś mikrofonu jest niewiarygodna.”

Innym powodem, dla którego Mitchell z powodzeniem używa mikrofonów DPA jest ich liniowość. „Przed użyciem mikrofonów DPA, spostrzegłem, że od razu kierowałem się do EQ, aby zbudować brzmienie instrumentów” – mówi Mitchell. „W przypadku mikrofonów DPA nagrywam bez użycia EQ. Sprawiają, że wszystko brzmi dobrze.”

Dodatkowo, oprócz wysokiej jakości brzmienia mikrofonów DPA, Mitchell jest również pod wrażeniem akcesoriów montażowych DPA. Według Mitchella: „Absolutnie kocham wszystkie opcje montażu, które mam z moim d:screet CORE 4061 i mikrofonami instrumentalnymi d:vote 4099. Czuję się, jakbym otwierał swój zestaw szpiegowski, gdy wsadzam ręce między moje uchwyty DPA.
DPA ma wszystko, a mikrofony są tak małe, że nie przeszkadzają graczowi. ”

Mitchell planuje nadal używać mikrofonów DPA, kiedy tylko jest to możliwe, do prowadzonych projektów. Obecnie nagrywa pierwszy album zespołu The Beta Machine, do produkcji którego używa mikrofonów DPA na klawiszach, perkusji, gitarach i pianinie.

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM