PreSonus Studio One 4.5!

22.05.2019

PreSonus Studio One 4.5!

Nowa wersja DAW-u PreSonus Studio One 4.5!

Oto nowa wersja jednego z najbardziej popularnych DAW-ów PreSonus Studio One 4.5!

Wykorzystaj jak najlepiej swoją stację roboczą

Najbardziej wyczekiwana funkcja Studio One została zaimplementowana wraz z pojawieniem się optymalizacji wielordzeniowej dla instrumentów wirtualnych!
W przypadku Studio One 4.5 obciążenie procesora dla połączonych instrumentów wirtualnych w ramach Multi-Instrumentu zostało zredukowane o 70% dla wtyczek natywnych i o około 50% dla instrumentów innych firm takich jak Kontakt.

Przejmij kontrolę nad grupami

W najnowszej odsłonie programu Studio One grupy mogą być nazywane, kolorowane i przypisywane do skrótów klawiszowych w celu włączania/wyłączania. Poza tym grupy mają teraz atrybuty do definiowania grup edycji lub grup miksu, w tym m.in. Volume, Pan i Mute/Solo. Można je łatwo edytować i aktywować jednym kliknięciem, a widoczność grup jest teraz wyświetlana dla każdego kanału osobno.

Lepsze dostosowanie wejść, struktury wzmocnienia, fazy i kanałów

Nowa sekcja kanałów wejściowych miksera dodaje programową regulację wzmocnienia sygnału wejściowego i opcję zamiany polaryzacji dla każdego wejścia, nawet jeśli sprzęt nie zapewnia takich możliwości.
Sterowanie polaryzacją i wzmocnieniem zostało również dodane do każdego kanału audio, instrumentalnego, FX i szyny w konsolecie. Kanały konsolety zaktualizowano tak, aby można je było dostosować do wyświetlania jak największej (lub jak najmniejszej) ilości informacji według własnego uznania. Wyświetlane informacje to między innymi: sterowanie urządzeniem audio, regulacja wejścia, miks wysyłek/cue, połączenia we/wy, połączenia VCA, grupy Mix i nowe notatki kanałowe (Channel Notes).

Solidna aktualizacja routingu i mierników

Wielokanałowy routing we/wy konsolety do pojedynczych źródeł/punktów docelowych został uproszczony do jednego kliknięcia. Dodano również alternatywny sposób przepływu pracy „reverse sidechain”, a skopiowane wtyczki zachowują teraz swój routing kluczowania. Do konsolety dodano globalne mierniki prefader, a także opcję pomiaru RMS/Peak wszystkich kanałów.

Edycja dźwięków wykracza teraz daleko poza MIDI

Nowe opcje edycji dźwięków są teraz w centrum edycji MIDI w Studio One. Menu Note Actions zostało całkowicie przeprojektowane, by zapewnić szybką, intuicyjną edycję i kompozycję. Zawiera nowe opcje kreatywnej edycji dźwięków dla ścieżek instrumentalnych, w tym Randomize, Apply Scale, Mirror i wiele innych. Wszystko to można przypisać do skrótów klawiaturowych i włączyć do makr.
Niezależne siatki kwantyzacji (w tym nowa opcja Snap to Zero Crossings) są teraz dostępne dla Arrangement, Audio i Music Editor – zastosuj inną kwantyzację do każdego z nich. Otrzymasz również dwie nowe opcje wyboru skali, a Chord Selector ma teraz bardzo pożądaną funkcję odsłuchu akordów (Chord Audition), idealną dla użytkowników, którzy komponują ze słuchu.

Rozszerzony eksport

Współpracownicy będą zadowoleni z aktualizacji opcji importu/eksportu w Studio One 4.5. Teraz można eksportować filmy (!) w różnych formatach z osadzonym mixdownem. Dodano też obsługę plików MP3, AAC i ALAC o zmiennej przepływności. To pozwala eksportować również w mono. Oprócz eksportowania nowych typów plików można również importować i eksportować ustawienia we/wy, co przyda się mobilnym współpracownikom i użytkownikom z wieloma interfejsami.

Usprawniony menedżer wtyczek

Zarządzanie ogromnymi bibliotekami wtyczek i instrumentów wirtualnych w Studio One 4.5 jest teraz szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nowy Plug-in Manager łączy wszystkie narzędzia do zarządzania dużymi systemami w jednym miejscu. Ukrywanie zduplikowanych wtyczek lub usuwanie pojedynczych wtyczek z czarnej listy wymaga teraz tylko kilku kliknięć.

Zablokuj to

Poszczególne zdarzenia audio, partie audio i partie instrumentów w oknie Arrangement mogą być teraz blokowane, aby zapobiec niezamierzonemu ich przesuwaniu lub edycji. Blokady te są niezależne w formie od odpowiednio Time Lock i Edit Lock. Dostępna jest również pełna blokada ścieżek. Koniec z przypadkowymi edycjami!

 

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM