PREMIERA: Syntezator wirtualny Modal Cobalt5S

01.03.2022

PREMIERA: Syntezator wirtualny Modal Cobalt5S

Pięciogłosowy syntezator idealny w podróż

Modal Electronics ogłasza nowy syntezator COBALT5S, który zapewni użytkownikom niezrównane możliwości kreowania dźwięku. Gdziekolwiek.

Uwaga wszyscy miłośnicy synthów!
Poszukujesz uniwersalnego, niezwykle potężnego syntezatora, który może się sprawdzić w każdym scenariuszu?
Firma Modal Electronics ma dokładnie to, czego szukasz – wprowadza na rynek całkowicie nowy COBALT 5S. Łączy on architekturę syntezatorów nowej generacji COBALT firmy Modal Electronics mieszczących się w ultraprzenośnej obudowie. Jest zasilany przez USB, stworzony do podróżowania i gotowy do pobudzenia kreatywności użytkownika, gdziekolwiek i kiedykolwiek pojawi się inspiracja.

Pięciogłosowy przenośny syntezator zasilany przez silnik syntezy Extended Virtual Analogue, 4-biegunowy morfowalny filtr drabinkowy, wsparcie MPE i wiele więcej.

Podkręć każdy występ z COBALT5S, dzięki wbudowanej obsłudze MPE, 16 łatwo dostępnym enkoderom z płynnym przełącznikiem obrotowym, wysokiej jakości 37-klawiszowej kompaktowej klawiaturze z funkcją aftertouch i ultraresponsywnemu panelowi dotykowemu X/Y/Z dla pitch bend, oraz k przypisania modulacji. Dopełnieniem arsenału sterowania jest wszechstronny sekwencer czasu rzeczywistego/krokowy z czterema ścieżkami animacji wraz z wbudowanym programowalnym arpeggiatorem. Jak wszystkie syntezatory firmy Modal Electronics COBALT5S jest w pełni kompatybilny z darmową aplikacją MODALapp – furtką do bezproblemowej edycji i zarządzania ustawieniami, dostępną na komputerach pracujących z systemami Mac i Windows oraz urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach i tabletach z systemem iOS/Android.

Cobalt5S – Filozofia tworzenia wszędzie

Biorąc pod uwagę legendarną jakość wykonania będącą synonimem syntezatorów Modal Electronics i wyposażając ją w 37-klawiszową kompaktową klawiaturę z funkcją aftertouch, COBALT5S jest przygotowany do kreatywnych wyczynów użytkownika wszędzie tam, gdzie pojawia się wena. Dodatkowo, dzięki podłączeniu przez USB, zasilanie COBALT5S z komputera Mac/PC lub przenośnego zasilacza jest banalnie proste.

Algorytm

Wyposażony w pięć prawdziwych głosów polifonicznych, dwie niezależne grupy algorytmów i do 8 oscylatorów na głos, muzycy, sound designerzy i producenci są uzbrojeni w nieprzyzwoicie obszerną paletę dźwięków, która jest przygotowana do każdego zastosowania. Połącz to z 40 złożonymi algorytmami, w tym Sync, Ring Modulation, Waveform Morphng i wieloma innymi, a łatwo będzie zrozumieć, dlaczego COBALT5S zapewnia twórcom nieograniczone możliwości kształtowania dźwięku.

Filtr następnej generacji

Wyposażony w taki sam samooscylujący 4-biegunowy filtr drabinkowy z możliwością zmiany kształtu, co w modelu COBALT8, COBALT5S gwarantuje dodanie dźwiękom ciepła, ale też pazura, których wymaga utwór. Cztery oddzielne tryby filtrów łączą się z głównymi elementami sterującymi dla Cutoff i Resonance wraz z parametrem Morph, aby muzycznie manipulować pasmem przenoszenia filtra, zapewniając naprawdę wciągające doznania.

Ukształtuj swoje brzmienie

COBALT5S zawiera wszystko, czego wymaga współczesny artysta, aby stworzyć idealny dźwięk ze skrupulatnymi szczegółami. Trzy obwiednie wraz z ich trybami do wyboru, przejmują kontrolę nad miejscami docelowymi filtra, wzmacniacza lub modulacji, zapewniając użytkownikom nieograniczone możliwości w zakresie dostrajania dźwięku. Jeden polifoniczny LFO i jeden globalny LFO zapewniają rozszerzone sterowanie mnóstwem źródeł modulacji, wybieranych za pomocą wyrafinowanej 8-slotowej matrycy.

Występ z doładowaniem Supercharged Performances

Połącz 512-nutowy sekwencer czasu rzeczywistego/krokowy, wyposażony w 4 tory animacji, z wbudowanym 32-krokowym zaawansowanym arpeggiatorem, a zaczniesz poznawać możliwości, jakie COBALT5S zwiastuje współczesnemu twórcy. Dodaj do tego obsługę MPE nowej generacji za pośrednictwem kompatybilnego kontrolera, a COBALT5S będzie przygotowany do każdego scenariusza: występów, produkcji czy sound designu, jaki można sobie wyobrazić.

MODALapp

Bezpłatna aplikacja MODALapp zapewnia wygodę edycji ekranowej na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Dostępna jako samodzielna aplikacja dla systemów macOS, Windows, iOS, iPadOS lub Android oraz w formatach wtyczek VST3 i AU jest idealnym towarzyszem dla entuzjastów syntezatorów, którzy chcą zagłębić się w wszystkie parametry edycji dźwięku i tworzenia. Kreowanie idealnego dźwięku, tworzenie kopii zapasowych bibliotek oraz zarządzanie poprawkami i sekwencjami nie może być prostsze!

Zobacz pełny opis produktu.

 

 

O Modal Electronics
Założona w 2015 roku z siedzibą w Bristolu w Wielkiej Brytanii firma Modal Electronics na nowo definiuje nowoczesną technologię syntezatorów dla muzyków, producentów i wykonawców. Kierując się filozofią tworzenia „Maszyny dla muzyków”, firma Modal Electronics łączy w swoich produktach wyrafinowane obwody analogowe i cyfrowe. Przyczynili się do tego twórcy z firmy Modal Electronics.

 

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM