PREMIERA: Nord Piano 5

30.03.2021

PREMIERA: Nord Piano 5

9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych i wiele więcej

Najnowsza edycja wielokrotnie nagradzanej serii Piano jest wyposażona w dwa silniki fortepianowe, syntezatory z dwoma samplami i dwukrotnie większą pamięć niż poprzednia generacja.

Dzięki połączeniu wysokiej jakości klawiatury z trzema czujnikami i ekskluzywną technologią Virtual Hammer Action przenośne Nord Piano 5 zapewnia wyjątkowe wrażenia z gry.

Doświadczenie Nord Piano

Nord Piano 5 jest dostarczany z niesamowitymi brzmieniami 9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych, clavinetu, pianin cyfrowych oraz zarówno marimby, jak i wibrafonu. Jeszcze więcej fortepianów można pobrać bezpłatnie z www.nordkeyboards.com.

Dwa niezależne pianina i syntezatory oparte na samplach

Sekcje Piano i Sample Synth w Nord Piano 5 zawierają po dwie niezależne warstwy. Dwa pianina i dwa syntezatory samplowe mogą być używane jednocześnie w różnych splitach lub konfiguracjach warstw. W połączeniu z wszechstronnym routingiem efektów można osiągnąć szeroki zakres kombinacji: od klasycznych ustawień zespołowych po bogate pejzaże dźwiękowe.

Technologia Virtual Hammer Action

Wyjątkowa technologia Virtual Hammer Action w połączeniu z ruchami fizycznych młoteczków zapewnia wyjątkową autentyczność i dynamiczną reakcję, czego wynikiem jest akcja klawiatury, która obsługuje dynamiczną grę z niesamowitą kontrolą na każdym poziomie szybkości.

Główne cechy Nord Piano 5:

SEKCJA PIANO

Nowa, potężna sekcja Piano zawiera dwa fortepianowe silniki brzmieniowe, których
można używać jednocześnie w jednej warstwie lub w podziale.

9 fortepianów, 9 pianin, 10 pianin elektrycznych i wiele więcej

Fabryczny zestaw sampli Nord Piano 5 zawiera 9 fortepianów, 9 pianin i 10 ulepszonych fortepianów elektrycznych, clavinet, piana cyfrowe, marimba, wibrafon i wiele więcej z ekskluzywnej Nord Piano Library – wszystko starannie wyselekcjonowane ze względu na swój niepowtarzalny charakter! Najnowocześniejsza technologia samplowanie firmy Nord uchwyciła niezwykłe niuanse i prawdziwy charakter instrumentów źródłowych.

Nasza ekskluzywna Nord Piano Library jest regularnie aktualizowana o nowe, unikatowe brzmienia światowej klasy, i zawsze jest dostępna bezpłatnie. Wszystkie dźwięki można łatwo zastąpić za pomocą programu Nord Sound Manager.

Zaawansowany rezonans strun

Unikatowy zaawansowany rezonans strunowy Clavii dokładnie odtwarza złożoną wzajemną grę struny fortepianu, a także dodaje bogatej atmosfery prawdziwego fortepianu podczas gry z pedałem na dół.

Nord Triple Pedal z funkcją Dynamic Pedal Noise

Nord Triple Pedal oprócz wyjątkowej dynamiki pedału sustain zawiera też pedały soft i sostenuto. Triple Pedal umożliwia również funkcję odgłosu pedału i dynamicznie symuluje mechaniczne odgłosy podnoszenia i zwalniania mechanizmu amortyzatora.

Najważniejsze informacje o sekcji Piano:

SEKCJA SAMPLE SYNTH

Dwa zupełnie nowe niezależne syntezatory samplowe z bardzo dużą rozszerzoną pamięcią na dźwięki w Nord Sample Library

Sekcja Sample Synth zawiera całkowicie przerobiony wybór wysokiej jakości dźwięków z Nord Sample Library zawierający wyłącznie licencjonowane dźwięki z legendarnego mellotronu i chamberlinu, a także wybór sampli z bibliotek Symphobia i Swing! wg ProjectSAM. Wszystkie dźwięki można szybko zastąpić za pomocą Nord Sound Managera.

Sekcja Sample Synth zapewnia dwie w pełni funkcjonalne i niezależne warstwy i jest wyposażona w intuicyjną kontrolę ataku, zaniku / zwolnienia i dynamicznej reakcji na prędkość. Można też stworzyć własne instrumenty samplowe, korzystając z unikatowego, bezpłatnego oprogramowania Nord Sample Editor dla komputerów Mac i Windows.

Unison i Tru-Vibrato

Sekcja Sample Synth ma zupełnie nową funkcję Unison, która w kreatywny sposób łączy kilka sampli w bogaty dźwięk, naśladujący brzmienie zespołu. Sekcja ma również „Tru-Vibrato”, które dokładnie modeluje unikatowe cechy vibrato dla szerokiej gamy instrumentów dętych, blaszanych i smyczkowych.

Najważniejsze informacje o sekcji Sample Synth

SEKCJA EFFECT

Sekcja Effect oferuje szeroki wybór błyskawicznych ustawień wysokich wysokiej jakości efekty stereo wzorowane na klasycznych stomp boxach. Na Efekt można dowolnie przypisać do dowolnej warstwy w Piano i Sample Sekcja syntezatorów.

Sekcja efektów Nord Piano 5 obejmuje Tremolo, Phaser, Chorus, Pan, Wah, RM, Flanger, Vibe, EQ, Delay i Reverb. Efekt pogłosu ma pięć różnych rozmiarów (Booth, Room, Stage, Hall i Cathedral) w celu dodania nastroju do dźwięków. Tryby Bright i Dark pozwalają na wzmocnienie lub zredukowanie góry. Nowa opcja Chorale dodaje bujnego efektu modulacji.

MODELE

Nord Piano 5 73 ma 73-klawiszową klawiaturę ważoną z trzema czujnikami.
Nord Piano 5 88 ma 88-klawiszową klawiaturę ważoną z trzema czujnikami.

Nord Piano 5 trafi do sprzedaży wiosną 2021 roku.

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM