Premiera MPC Live II

14.05.2020

Premiera MPC Live II

Akai Professional wprowadza MPC Live II

Wzywamy wszystkich producentów!
Firma Akai Professional ogłosiła właśnie swoje najnowsze przenośne autonomiczne centrum produkcji muzycznej, MPC Live II – wyposażone we wszystkie udoskonalenia z ostatniej aktualizacji oprogramowania MPC 2.8 dla całej linii MPC.

Samodzielne możliwości produkcyjne, akumulator, wbudowane głośniki, złącza CV/Gate i funkcjonalność MIDI Multi – MPC Live II naprawdę zasługuje na noszenie nazwy swojego poprzednika.

 

MPC Live II bazuje na swoim fenomenalnym poprzedniku i wprowadza wbudowane głośniki, co pozwala całkowicie samodzielnie tworzyć muzykę. Jest gotowe do gry w podróży lub w studiu, wszędzie tam, gdzie nadejdzie natchnienie!

Samodzielna produkcja muzyczna

Podobnie jak MPC X i MPC One, MPC Live II działa jako w pełni samodzielne centrum produkcji muzycznej. MPC Live II jest wspierany przez oprogramowanie MPC – unikatowy ekosystem sprzętowo-programowy, który daje użytkownikom możliwość korzystania z legendarnego sposobu pracy, który od czasu wprowadzenia serii MPC był wykorzystywany do tworzenia niezliczonych przebojów.

Wielodotykowy ekran o przekątnej 7” daje producentom dostęp do wszystkich funkcji
potrzebnych do stworzenia bitu lub realizacji nagrania od początku do końca. MPC Live II ma również 5 nowych przycisków sprzętowych do usprawnienia procesu edycji. Dzięki funkcjom takim jak Mute, Time Correct i Mix użytkownicy mogą edytować i ustawiać ścieżki bez rozpraszania uwagi.

Najnowsza wersja oprogramowania MPC 2.8

Nowością w autonomicznej, wielordzeniowej serii MPC firmy Akai Professional jest funkcja MIDI Multi. Aktualizacja MPC Software 2.8 przekształca MPC Live II w najwyższej klasy studyjne centrum sekwencjonowania MIDI. Użytkownicy mogą teraz jednocześnie podłączyć i routować cały sprzęt MIDI w studiu, w tym klawiatury USB, interfejsy MIDI i moduły USB-CV nie wymagające sterowników, co zwiększa paletę urządzeń współpracujących z MPC Live II.
Połącz to z szerokimi możliwościami wewnętrznego routingu ścieżek MIDI, wszechstronnym routingiem MIDI do każdego syntezatora, maszyny perkusyjnej lub modułu brzmieniowego zgodnego z MIDI, a nawet wielościeżkowym zapisem, a MPC Live II stanie się sercem każdej konfiguracji do produkcji muzyki.

Wbudowane głośniki

Wbudowany system monitorowania MPC Live II oferuje dynamiczną charakterystykę obejmującą pełny zakres muzyczny, skrupulatne odtwarzanie szczegółowych informacji dźwiękowych z zakresu wysokich częstotliwości przy jednoczesnym zapewnieniu precyzyjnego dołu. Od ostrych, tnących hi-hatów do dynamicznych bębnów 808 i głębokich linii basu, MPC Live II eliminuje wszystkie bariery pomiędzy beatmakerami a ich muzyką. Wbudowane głośniki MPC Live II to nie tylko wygodny zestaw monitorów referencyjnych do użytku studyjnego, lecz także świetna platforma do słuchania, tworzenia i współpracy w podróży bez słuchawek.

Łączność CV/Gate, Wi-Fi i Bluetooth

W MPC Live II kompletny samodzielny system produkcyjny łączy się parametrami zapewniającymi mobilność i arsenałem opcji łączności dla zapewnienia pełnej wszechstronności podłączania całego sprzętu studyjnego. Dzięki ośmiu nowym wyjściom CV/Gate (cztery gniazda TRS) producenci mogą teraz włączyć do swojej konfiguracji MPC Live łączność modularną. Natomiast dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi i Bluetooth użytkownicy mogą również cieszyć się płynną współpracą MPC i Ableton Live.

Akumulator

Najbardziej kompletna mobilna produkcja nie mogłaby istnieć bez niezawodnego źródła zasilania dla długotrwałych sesji w podróży. Akumulator litowo-jonowy zapewnia pełną moc nawet do pięciu godzin pracy przy tworzeniu muzyki w podróży, dzięki czemu możesz pracować wszędzie tam, gdzie nadejdzie Cię natchnienie.

Biblioteka brzmień 16 GB

MPC Live II wyposażony jest w solidną bibliotekę wysokiej jakości próbek i pętli o wielkości 16 GB, w tym nową bibliotekę z F9 Audio oraz nowy zestaw brzmień Sonic Boom. Dla tych, którzy potrzebują jeszcze większego dostępu do treści brzmieniowych, wystarczy kilka stuknięć, aby uzyskać bezpośredni dostęp do konta Splice za pośrednictwem 7-calowego, wielodotykowego
ekranu i połączenia Wi-Fi.

Główne cechy MPC Live II

Udoskonalenia oprogramowania MPC 2.8

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM