Premiera: Moog Etherwave Theremin

14.04.2022

Premiera: Moog Etherwave Theremin

Wyjątkowa barwa, grywalność i kontrola

Od ponad 60 lat Thereminy Mooga rozbudzają wyobraźnię muzyków i słuchaczy na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch dekad, Etherwave Standard i Etherwave Plus ustanowiły poprzeczkę dla tego typu instrumentów. Teraz najlepiej sprzedające się modele Thereminów w historii ukażą się w nowej odsłonie, jako jeden model: Etherwave Theremin.

Etherwave Theremin

Bez ustników do dmuchania, bez klawiszy do naciśnięcia i bez strun do szarpania, Theremin wymyka się wszelkim definicjom instrumentu muzycznego. Zamiast tego jest grany w sposób, który pozornie przywołuje muzykę z eteru, po prostu poprzez ruch ciała w pobliżu instrumentu. Dzięki Thereminowi wykonawcy osiągają niespotykaną wcześniej ekspresję, opanowując to wyjątkowe połączenie między rękami, ciałem, otoczeniem i instrumentem.

Elegancka prostota i niezrównana ekspresja Theremina podsyciły trwający całe życie romans Boba Mooga z instrumentem, od zbudowania pierwszego Theremina w wieku 14 lat do ukończenia ostatniego projektu Theremina w wieku 70 lat. Dziś Etherwave Theremin kontynuuje tę spuściznę dzięki projektowi, który jest udoskonalony dla współczesnego instrumentalisty Thereminowego.

Łącząc grywalność z bezprecedensowym potencjałem scenicznym, Etherwave Theremin firmy Moog zapewnia dokładny pięciooktawowy zakres tonacji i zrównoważone odstępy między nutami, zapewniając wysoce wyrafinowany stopień grywalności. Zaktualizowana elektronika analogowa została wykorzystana do stworzenia klasycznego obwodu Theremina Boba Mooga, przy jednoczesnej poprawie charakterystyki basu w dolnych rejestrach.
Wyrafinowana obudowa wykonana jest z ręcznie wykańczanego drewna i zawiera dwie anteny z platerowanego mosiądzu, które można w łatwy sposób odłączyć. Dodatkowo wejścia i wyjścia na tylnym panelu i dołączany adapter statywu mikrofonowego zapewniają szybkie i łatwe rozstawienie i podłączenie instrumentu.

Łatwo dostępne elementy sterujące na panelu przednim pozwalają na spontaniczne zmiany barwy, a czułość anten można dostosować do każdego wykonawcy i jego otoczenia (zaawansowani użytkownicy skorzystają z możliwości kalibracji na górze instrumentu). Wyjście słuchawkowe na panelu przednim — z dedykowaną regulacją głośności — łączy się z dodatkowym przyciskiem wyciszania, który wycisza główne wyjście audio, pozostawiając aktywne wyjście słuchawkowe do prywatnej regulacji barwy i strojenia.

Ponadto, Etherwave Theremin może łączyć się bezpośrednio z innymi modularnymi, półmodularnymi i Eurorackowymi syntezatorami poprzez CV (napięcie sterujące) i sterować nimi. Kontroluj swoje syntezatory lub efekty za pomocą Theremina, podłączając je do gniazd 3,5 mm Pitch CV, Volume CV i Gate CV aby uzyskać zupełnie nowe wrażenia.

 

Pokrowiec SR Etherwave Case

Do Twojego nowego Etherwave Theremina idealnie pasuje etui Moog SR Etherwave Case.
Ten futerał ma obfitą wyściółkę wokół półsztywnej skorupy wykonanej z tworzywa ABS z dopasowaną piankową tacką na anteny, wytrzymałą warstwę zewnętrzną z balistycznej Cordury, która jest odporna na rozdarcia i otarcia oraz laminowane wodoodporne zamki, które zapewniają ochronę w podróży i bezpieczne przechowywanie Twojego Theremina. Regulowany pasek na ramię i wzmocniony uchwyt zapewniają wygodę podczas dojazdów na koncerty, a wielofunkcyjna przednia kieszeń zapewnia porządek, gdy już jesteś na miejscu.

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM