PREMIERA: MOOG Claravox Centennial

22.10.2020

PREMIERA: MOOG Claravox Centennial

Claravox Centennial w setną rocznicę powstania instrumentu theremin

W setną rocznicę powstania przełomowego instrumentu theremin Moog Music przedstawia nowy instrument z limitowanej edycji: Claravox Centennial.

 

Theremin, jeden z pierwszych znanych elektronicznych instrumentów muzycznych, odpowiadał za nieziemskie brzmienie, jakie uwielbiano w filmowych i telewizyjnych ścieżkach dźwiękowych poprzedniego stulecia. Po instrument chętnie sięgali muzycy awangardowi, był także dźwiękowym towarzyszem przełomowych chwil w historii świata.

By uczcić setną rocznicę powstania instrumentu, Moog Music prezentuje Claravox Centennial. W tym roku mija bowiem setna rocznica powstania tytułowego wynalazku Leona Theremina, czyli elektronicznego instrumentu muzycznego, który zmienił bieg historii muzyki i ostatecznie doprowadził do opracowania przez Dr Boba Mooga modularnego syntezatora Moog.

Claravox Centennial to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju theremin, który łączy w sobie dziesięciolecia doświadczenia firmy Moog oraz czołowych światowych producentów theremina. Jest symbolem święta przeszłości, teraźniejszości i przyszłości związanego z instrumentem theremin.
Claravox Centennial nazwany jest na cześć autentycznej wirtuozki theremina – Clary Rockmore. Oferuje najwyższej jakości kontrolę i brzmienie, umożliwiające głębokie artystyczne eksploracje. Nie tylko zapewnia tradycyjne, stuprocentowe analogowe działanie theremina, ale też oferuje rozszerzoną nowoczesną wydajność i takie funkcje jak wbudowany analogowy delay, pamięć ustawień i wiele więcej. To wszystko sprawia, że Claravox Centennial jest niezwykłym narzędziem do twórczej ekspresji.
Claravox Centennial, zaprojektowany z okazji setnej rocznicy pierwszego pokazu theremina przez Leona Theremina, jest dostępny tylko w ograniczonym czasie.

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM