Premiera: ARC Studio z IK Multimedia

22.02.2024

Premiera: ARC Studio z IK Multimedia

Zaawansowany system korekcji akustyki pomieszczenia

IK Multimedia przedstawia ARC Studio – samodzielne rozwiązanie do korekcji akustyki pomieszczenia dla systemów monitorowych stereo.

Zakończ ciągłą walkę o to, aby twoje prace odpowiednio przekładały się na inne systemy w świecie rzeczywistym.

Pożegnaj się ze zgadywaniem

ARC Studio to samodzielne rozwiązanie do korekcji akustyki pomieszczenia dla stereofonicznych systemów odsłuchu, łączące w sobie procesor sprzętowy, oprogramowanie ARC 4 i precyzyjny mikrofon pomiarowy MEMS. Całkowicie nowy algorytm usuwa problemy związane ze złą akustyką, które mogą uniemożliwić podejmowanie właściwych decyzji dotyczących dźwięku, zachowując przy tym niezwykle naturalne i transparentne brzmienie, dzięki czemu dobrze miksujesz za pierwszym razem – i za każdym razem.

Zaufaj temu, co słyszysz

Pomieszczenie może mieć duży wpływ na to, jak słyszy się muzykę. Struktura pomieszczenia, proporcje wymiarów, ściany, meble i inne elementy mogą tworzyć fale stojące, nierówności i spadki w odpowiedzi, tworząc złożone artefakty, które zmieniają dokładność charakterystyki fazowej i częstotliwościowej, co naprawdę utrudnia, jeśli nie uniemożliwia, prawidłowe zbalansowanie miksu bez konieczności przechodzenia przez typowe testy w samochodzie.

ARC Studio mierzy i koryguje te problemy, zapewniając prawidłowe przekładanie twoich prac w taki sposób, aby zabrzmiały dobrze wszędzie. Dzięki wykorzystaniu autonomicznego procesora, korektę tę można zastosować do każdych monitorów studyjnych w dowolnym studiu, w tym sprzętowym i wyposażonym w konsoletę; oraz do wszystkich źródeł dźwięku bez względu na ograniczenia DAW lub systemu operacyjnego. Dla profesjonalnych studiów ARC Studio otwiera możliwości korekcji monitorów i strojenia dzięki szerokim i precyzyjnym funkcjom niestandardowego strojenia procesora ARC Studio, który cechuje wysoka jakość i całkowita transparentność.

Realizatorzy dźwięku pracujący na stałe w danym studiu będą mogli wreszcie dostroić główne, średnie i bliskie pola do swoich upodobań aż do perfekcji, nawet jeśli ich ulubiona charakterystyka nie jest całkowicie płaska.

Będziesz miksować szybciej i przy mniejszym wysiłku, a twoja praca będzie przekładać się na inne systemy lepiej niż kiedykolwiek.

Jak to działa?

1. Zmierz swoją przestrzeń akustyczną za pomocą oprogramowania ARC 4 i dołączonego mikrofonu pomiarowego MEMS podłączonego do dowolnego interfejsu audio z wejściem mikrofonowym z zasilaniem fantomowym.

2. Oprogramowanie ARC prowadzi użytkownika krok po kroku przez serię pomiarów w całej pozycji odsłuchowej – dzięki wielu opcjom rozmieszczenia ARC można to zrobić w mniej niż 10 minut i można to powtórzyć dla wielu par monitorów lub pozycji odsłuchowych.

3. Po zakończeniu procesu pomiarowego dane korekcji przesyłane są do procesora ARC Studio i zapisywane tam na stałe w celu korygowania dźwięku bez opóźnień. Od teraz urządzenie działa całkowicie autonomicznie, nadal umożliwiając przełączanie między monitorami i presetami w razie potrzeby.

A dzięki aktualizacjom oprogramowania sprzętowego ARC Studio oferuje przyszłościowe rozwiązanie, które będzie działać przez wiele lat.

Będziesz pracować w pomieszczeniu dostrojonym do perfekcji, jak w reżyserce w najlepszym studiu

Wielokrotnie nagradzana technologia ARC firmy IK wykonuje pomiar pomieszczenia w przestrzeni 3D wokół pozycji odsłuchowej i tworzy trójwymiarowy zapis pomieszczenia, aby zidentyfikować i całkowicie skorygować problematyczne kwestie, które są dominujące, unikając jednocześnie drastycznej korekcji pomieszczenia dokonywanej w oderwaniu od wagi i znaczenia tych problemów.
Obsługiwane i korygowane będą tylko naprawdę szkodliwe zmiany, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej jakości dźwięku systemu odsłuchowego, tak jakby nie był on korygowany.

Masz wybór, czy przejść przez 21-punktowy ultradokładny proces pomiaru, czy szybszy 7-punktowy. Oba będą brzmiały świetnie, 21-punktowy pomiar jest bardziej odpowiedni dla stałych instalacji i konfiguracji, podczas gdy szybszy 7-punktowy jest być może idealny do szybkich, mobilnych systemów, umożliwiając pomiar pomieszczenia w mniej niż minutę.

Ponieważ jakość ścieżki monitorowania ma kluczowe znaczenie, ARC Studio wykorzystuje naprawdę wysokiej klasy stopnie konwersji A/C i C/A, zapewniając całkowitą przejrzystość dźwięku i poziom dokładności, który można znaleźć tylko w wysokiej klasy interfejsach audio i przetwornikach audio klasy masteringowej. Zakres dynamiki od wejścia analogowego do wyjścia analogowego na poziomie 120 dB(A), pasmo przenoszenia od 0,5 Hz do 40 kHz, ultrastabilne taktowanie zapewniające znikomy poziom zniekształceń jittera.

Podłącza się go za pomocą symetrycznych złączy XLR z bezpiecznym zasilaniem opartym na przekaźniku – więc po wyłączeniu jest całkowicie usuwany z łańcucha sygnałowego, a ty jesteś chroniony przed nagłymi trzaskami. Dzięki wysokiej jakości dźwięku i zaawansowanemu algorytmowi korekcji ARC Studio będziesz cieszyć się najbardziej naturalnym i przejrzystym monitorowaniem w historii.

Płynna integracja i dokładny odsłuch w każdej sytuacji

ARC Studio zapewnia moc ARC System dla większej liczby studiów w większej liczbie miejsc.
– Dla profesjonalnych studiów, zarówno cyfrowych, jak i analogowych, ARC Studio pozwala na korekcję i niestandardowe dostrojenie dla dowolnej konfiguracji monitorowania, od bliskiego pola po monitory główne, zachowując nienaruszoną jakość dźwięku systemu. Dopasowanie odsłuchu do własnych upodobań nigdy nie było łatwiejsze i nigdy nie brzmiało tak dobrze.
– W przypadku studiów pracujących w oparciu o programy DAW, ARC Studio uwalnia od kłopotów związanych z wstawianiem wtyczek na sumę i zachowuje monitorowanie dźwięku bez opóźnień.

Niezależnie od tego, czy jesteś w studiu prowizorycznym, czy w światowej klasy studiu, ARC Studio integruje się płynnie i zapewnia dokładny monitoring w każdej sytuacji.

Idealna wydajność niezależnie od preferencji

Dostosuj swoją konfigurację, aby uzyskać idealną wydajność bez względu na preferencje. ARC Studio oferuje zaawansowaną regulację każdego profilu, dzięki czemu zawsze brzmi on najlepiej:

– Regulowany zakres korekcji
Domyślnie ARC koryguje całe spektrum częstotliwości, ale można określić limity dla górnego i dolnego zakresu korekcji oddzielnie. Jest to przydatne, jeśli chcesz zachować unikalne brzmienie swoich monitorów lub po prostu chcesz skorygować określony zakres częstotliwości.
– Zmienna rozdzielczość i wygładzanie. Dostosuj rozdzielczość filtra korekcyjnego, aby użyć większej lub mniejszej liczby pasm częstotliwości. W zależności od unikalnego brzmienia pomieszczenia pozwala to osiągnąć bardziej chirurgiczną korekcję lub szerszy, bardziej wyrównany balans.
– 2 tryby fazowe
Tryby Natural i Linear zapewniają precyzyjne obrazowanie stereo. Tryb Natural poprawia charakterystykę fazową, podczas gdy Linear zachowuje oryginalną międzykanałową charakterystykę fazową, co może być preferowane w niektórych pomieszczeniach i warunkach.

Przejmij kontrolę nad wszystkim za pomocą komputera

ARC Studio zapewnia również opcje ARC 4 X-MONITOR, emulujące częstotliwość i charakterystykę fazową wielu kultowych monitorów studyjnych, a także popularnych głośników Hi-Fi i urządzeń mobilnych, z zapierającymi dech w piersiach realizmem. Dzięki ponad 20 dołączonym profilom pojedyncza para monitorów pozwala teraz szybko przetestować miks na różnych systemach referencyjnych, bez konieczności udawania się do samochodu!
Wystarczy pozostawić ARC Studio podłączone przez USB-C, aby łatwo regulować każdy element korekcji z komputera, zapewniając nieograniczoną wszechstronność.

Pozostałe aktualności

Made by OSOM