Poznaj Kii THREE

11.10.2018

Poznaj Kii THREE

Bezkompromisowe monitory z kanałami z DSP, konwerterem D/A i wzmacniaczem

THREE to pierwszy kompaktowy głośnik, który ma lepszą klarowność niż pełnowymiarowy zestaw nagłośnienia w dużym pomieszczeniu, a jego niewielkie rozmiary oznaczają, że jest równie dobry w domu, w znacznie skromniejszych przestrzeniach. Mniejsze pomieszczenia najbardziej zyskają na kontrolowanym basie THREE.

Misją firmy Kii przy tworzeniu monitorów THREE było przełamanie dźwiękowego stereotypu kompaktowych głośników. Mocne, małe głośniki z głębokim basem dostępne są już od pewnego czasu, ale jak dotąd żaden z nich nie brzmiał jak duża kolumna. THREE został stworzony w celu rozwiązania tego problemu.

Podstawy akustyki mówią, że klasyczna kolumna głośnikowa kieruje dźwięk do słuchaczy bezpośrednio tylko od środka w górę, zaś częstotliwości basowe rozchodzą się dookoła. Częstotliwość, przy której ta zmiana zachodzi, zależy od wielkości płyty przedniej. Im jest ona mniejsza, tym wyższa jest częstotliwość, przy której basy ciągle rozchodzą się dookoła, zamiast kierować się bezpośrednio w stronę słuchacza. To dlatego duże głośniki zapewniały do tej pory o wiele precyzyjniejszy timing w basie i niskim środku niż małe głośniki: pomieszczenie ma mniejsze szanse na wprowadzanie zakłóceń. I to właśnie udało się zrobić Kii z kompaktowym głośnikiem THREE.

Każdy monitor Kii THREE zawiera sześć kanałów z DSP, konwerterem D/A i wzmacniaczem. Niewiele firm mogłoby wypuścić tak gęsto napakowaną konstrukcję z elektroniką o naprawdę światowej renomie.

Każdy z bocznych paneli THREE zawiera wzmacniacz zaprojektowany przez Bruno Putzeysa, wykorzystujący najnowszą wersję technologii Ncore (klasa D), którą Putzeys wynalazł dla firmy Hypex. Wyjątkowość implementacji wykorzystanej w Kii THREE polega na połączonej pętli regulującej napięcie/prąd, która jest czymś więcej niż lepszym wzmacniaczem – aktywnie zmniejsza zniekształcenia przetworników, co znacznie wpływa na ekstremalną rozdzielczość głośnika.
Oczywiście oznacza to, że wydajność konwersji AD/DA musi dorównywać wydajności wzmacniaczy. To zadanie spadło na Barta van der Laana, który ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu DSP i płyt konwerterów do wysokiej klasy profesjonalnego sprzętu audio. Rozwiązanie Kii Audio jest niedoścignionym sukcesem; całe przejście sygnału przez układ konwersji AD/DA w THREE jest całkowicie niesłyszalne, tego osiągnięcia nie może powtórzyć większość drogich, samodzielnych urządzeń audiofilskich.

Filtry Active Wave Focusing przy DSP odpowiedzialne są za utrzymywanie optymalnego zakresu pracy przetworników, przez łagodne przystosowywanie filtrów zamiast brutalnego ograniczania sygnału, pozwalając na znacznie głośniejsze i czystsze odtwarzanie dźwięku przez THREE w stosunku do wielu większych konstrukcji.

Po stronie wejść znajduje się szereg wejść analogowych i cyfrowych. Wszystkie wejścia cyfrowe są poddane upsamplingowi i reclockingowi przy użyciu własnej technologii firmy Kii odrzucania jitterów, która gwarantuje zachowanie dokładności dźwięku dla każdego źródła cyfrowego.
Sama elektronika sanowi kamień milowy. To, co robi ona w połączeniu z unikatową konstrukcją akustyczną, określa wyobraźnia. Musisz to usłyszeć, aby uświadomić sobie rozmiary rewolucji wprowadzonej przez Kii THREE.

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM