Nowość: Moog Subharmonicon

18.05.2020

Nowość: Moog Subharmonicon

Semimodularny, polirytmiczny syntezator analogowy

Subharmonicon to semimodularny, polirytmiczny syntezator analogowy.
Przeznaczony jest do eksploracji sekwencji, które rozwijają się i ewoluują w czasie, przechodząc spiralnie przez 6-dźwiękowe subharmoniczne akordy i organiczne polirytmy.

Unikatowe podejście Subharmonicon do tworzenia muzyki jest inspirowane innowacyjnymi pomysłami dotyczącymi instrumentów elektronicznych i muzyki eksperymentalnej, które pojawiły się w latach 30. i 40. ubiegłego wieku. Te wczesne awangardowe koncepcje łączące muzykę i matematykę stworzyły podwaliny dla nowoczesnych praktyk badawczych Mooga.

Subharmonicon jest zdolny do tworzenia złożonych brzmień i patternów, a jednocześnie jest niezwykle prosty w obsłudze. Przy pomocy 2 oscylatorów VCO, 4 oscylatorów podharmonicznych, dwóch 4-krokowych sekwencerów i 4 generatorów rytmu Subharmonicon tworzy bogaty kalejdoskop harmoniczny, który dzieli się tak długo, aż wszystko, co jest na górze, znajdzie się dole.

Subharmonicon inspirowany jest matematycznym systemem komponowania muzyki Josepha Schillingera. Wpływ na jego konstrukcję miały dwie analogowe innowacje z lat 30. i 40. ubiegłego wieku: Mixtur-Trautonium, które wykorzystywało serię oscylatorów subharmonicznych do generowania elektronicznych poddźwięków, a także Rhythmicon (opracowany przez Leona Theremina!), czyli instrument zdolny do jednoczesnego wybrzmiewania wielu harmonicznie powiązanych generatorów polirytmu.

Mixtur-Trautonium tworzyło podharmoniczne, dzieląc częstotliwość swojego pierwotnego oscylatora, natomiast Rhythmicon tworzył polirytmy, które były zwielokrotnieniem jego pierwotnego tempa. Te koncepcje subharmonii i polirytmii tworzą historyczne korzenie Moog Subharmonicon.

Przeczytaj pełny opis produktu

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM