Nowość: Mikrofon iRig Stream Mic PRO

20.01.2023

Nowość: Mikrofon iRig Stream Mic PRO

IK Multimedia wprowadza nowy wieloprzetwornikowy mikrofon do streamingu

iRig Stream Mic Pro to profesjonalny, wieloprzetwornikowy mikrofon pojemnościowy, przeznaczony do strumieniowania treści, doskonały dla
mobilnych muzyków lub twórców treści.

 

Opracowany z myślą o profesjonalnym i wysokiej jakości streamingu, iRig Stream Mic Pro wykorzystuje dwie wysokiej jakości kapsuły z membraną 0,5″. Niskoszumowy przedwzmacniacz i wysokiej jakości konwerter A/D-D/A oferuje nagrywanie i odtwarzanie hi-definition.
Pomimo swoich profesjonalnych funkcji, iRig Stream Mic Pro jest niezwykle mobilny, co pozwala na nagrywanie i strumieniowanie w wysokiej jakości na ulubionym serwisie mediów streamingowych gdziekolwiek się znajdujesz.

iRig Stream Mic Pro jest wielokierunkowy, więc można wybrać między charakterystyką kardioidalną, dookólną, cyfrową i stereofoniczną.

Wszystkie funkcje są łatwo dostępne za pomocą jednego pokrętła: można wybrać charakterystykę kierunkową, ustawić filtr górnoprzepustowy, wyciszyć sygnał mikrofonu, kontrolować wzmocnienie mikrofonu, kontrolować poziom słuchawek, kontrolować poziom przesyłania strumieniowego, kontrolować miks (połączenie) między sygnałem mikrofonu (i ewentualnie podłączonym wejściem AUX) a dźwiękiem z hosta w słuchawkach, włącz lub wyłącz pętlę zwrotną.

Możliwe jest również podłączenie do wejścia 1/8″ dowolnego sygnału liniowego stereo (np. z miksera lub setupu DJ-skiego). W przypadku aplikacji do strumieniowania w sieci dostępna jest funkcja Loopback: po jej włączeniu dźwięk wprowadzany do mikrofonu iRig Stream Mic z hosta przez USB jest zwracany z powrotem do hosta.

iRig Stream Mic Pro oferuje 2 tryby: stereo lub wielokanałowy.

Domyślnie iRig Stream Mic Pro działa w trybie stereo i wstępnie miksuje wiele źródeł dźwięku (wejścia liniowe stereo (+ Loopback) i kapsuły mikrofonowe) do ścieżki stereo, która jest wysyłana do wybranych aplikacji strumieniowych, takich jak Instagram, Facebooka, Twitcha itp.
Przełączając się w tryb wielokanałowy, dwie kapsuły są kierowane do kanałów 3 i 4, dając Ci 4 kanały audio do wysłania do aplikacji nagrywających, takich jak GarageBand lub Twój ulubiony DAW.
iRig Stream Mic Pro to wersja MFi i ma mini-DIN połącz się z urządzeniem z systemem iOS i zasilaczem, który umożliwi ładowanie podłączonego urządzenia z systemem iOS Lightning.

Jak to działa?

iRig Stream Mic Pro można podłączyć do hosta przez złącze mini-DIN znajdujące się z tyłu mikrofonu.

W systemach iOS i Mac iRig Stream Mic Pro działa w trybie plug-and-play, wystarczy podłączyć go do urządzenia hosta i jest gotowy do rozpoczęcia nagrywania (w programach DAW opartych na systemie Windows należy zainstalować sterownik iRig ASIO w celu kontroli opóźnień).

Sygnał wychodzący z kapsuł przechodzi przez wysokiej jakości przedwzmacniacz mikrofonowy z regulowanym wzmocnieniem, potrzebny do
doprowadzenia niskonapięciowego sygnału mikrofonowego do akceptowalnego poziomu liniowego, czyli przetworzonego na sygnał cyfrowy z jego wbudowany 24-bitowy przetwornik A/D o wysokiej rozdzielczości.

Wyjście słuchawkowe ze złączem mini-jack stereo pozwala na podgląd zarejestrowanego sygnału z urządzenia dzięki wbudowanemu przetwornikowi D/A. Dedykowana kontrola miksu monitorowania umożliwia monitorowanie sygnału wejściowego z zerową latencją.

Możesz podłączyć dowolne urządzenie wyjścia liniowego do wejścia stereo 1/8” w iRig Stream Mic Pro i przesyłać sygnał do podłączonego urządzenia: poziom tego sygnału wejścia liniowego będzie kontrolowany bezpośrednio na podłączonym urządzeniu. Jeśli wyłączysz funkcję Loopback, nagrana zostanie tylko część wejściowa audio, a podkład audio na urządzeniu będzie działał jako ścieżka prowadząca.

Ogólny poziom strumieniowania można również kontrolować za pomocą  środkowego pokrętła.

Główne cechy:

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM