Nowe wtyczki Universal Audio

21.08.2018

Nowe wtyczki Universal Audio

Suhr PT100, Century Tube Channel Strip, bx_masterdesk, Bill Putnam Microphone Collection

Oprogramowanie UAD v9.6 dodaje wtyczki lampowego toru sygnału, wzmacniacza gitarowego, procesora masteringowego i kolekcję symulacji mikrofonów – wyłącznie dla interfejsów Universal Audio oraz sprzętu UAD-2.

Firma Universal Audio ogłosiła nową wersję oprogramowania UAD v9.6. Najnowszy software, oprócz nowej, stworzonej przez UA wtyczki Century Tube Channel Strip, oferuje także wtyczki zaprojektowane przez programistów z firm takich jak Brainworx i Townsend Labs, które również bezpośrednio współpracują z Universal Audio.

Century Tube Channel Strip

Preamp mikrofonowy wtyczki Century Tube Channel Strip nadaje instrumentom i wokalom barwę wypolerowanej lampy z niepowtarzalnym ciepłem i szczegółami, jakich może tylko dostarczyć lampowy przedwzmacniacz mikrofonowy. Wykorzystując przełomową technologię Unison, wtyczka zaciera granice między analogowym i cyfrowym światem, rejestrując ważną impedancję, odpowiednie wysterowanie preampu oraz zachowuje charakter zabytkowego przedwzmacniacza lampowego.

Dzięki intuicyjnemu, dźwięcznemu, trzypasmowemu EQ, wtyczka Century Tube jest idealna do szybkiego wydobywania szczegółów z chropowatego wokalu, do dodawania ciosu do przesterowanej gitary elektrycznej lub do nadania gitarze akustycznej odpowiedniej dźwięczności i połysku.

Końcowym elementem przetwarzania sygnału jest klasyczny, automatycznie sterowany kompresor optyczny. Sekcja dynamiki wtyczki eliminuje konieczność „zgadywania” ustawień kompresji za pomocą jednego pokrętła. Użytkownicy mogą szybko poskromić dynamiczne brzmienie wokalu lub basu, a także dodać mocy i harmonicznych do gitar akustycznych lub fortepianu – wszystko za pomocą pokrętła.

Główne cechy wtyczki Century Tube Channel Strip:

Suhr PT100 Amplifier

Wtyczka Suhr PT100 Amplifier dostępna jest wyłącznie dla sprzętu UAD-2 oraz interfejsów audio UA. Powstała w wyniku pięcioletniej współpracy znanego projektanta wzmacniaczy Johna Suhr’a ze światowej sławy gitarzystą i miłośnikiem brzmień, którym jest Pete Thorn (współpracował m.in. z Chrisem Cornellem i Melissą Etheridge). Wtyczka jest wersją oryginalnego modelu Suhr PT1000. Zawiera niestandardowy transformator na wyjściu typu “Plexi-style”, cztery lampy mocy EL-34 i sześć lamp przedwzmacniaczy 12AX7.

Główne cechy wtyczki Suhr PT100 Amplifier:

bx_masterdesk

Stworzona przez Brainworx wtyczka bx_masterdesk oferuje kompletne, przetestowane w praktyce, analogowe, wysokiej klasy narzędzia do masteringu, dostępne w łatwym w użyciu interfejsie. Bx_masterdesk oferuje różne poziomy EQ i potężną kompresję, a także przetwarzanie M/S, zarządzanie basami oraz bazą stereo. Dzięki niskiemu obciążeniu DSP, intuicyjnemu interfejsowi oraz wszechstronnemu łańcuchowi przetwarzania, wtyczka bx_masterdesk dostarcza kompletny pakiet do masteringu dla twórców, zespołów i profesjonalnych inżynierów dźwięku.

Główne cechy wtyczki Brainworx bx_masterdesk:

Bill Putnam Microphone Collection

Wtyczka Bill Putnam Mic Collection zapewnia dostęp do precyzyjnych emulacji nielicznych, zabytkowych modeli mikrofonów, które były używane do nagrań niezliczonej liczby znanych artystów z lat 50., 60. i 70. XX wieku, w tym takich sław jak Frank Sinatra, Nat King Col czy The Beach Boys. Te emulacje mikrofonów nie tylko odtwarzają klasyczne barwy kultowych mikrofonów używanych przez zdobywcę nagród Grammy inżyniera Billa Putnama Sr. do nagrywania takich artystów jak Ray Charles czy Frank Sinatra, ale też wiernie modelują odpowiedź na transjenty, składowe harmoniczne, efekt zbliżeniowy jak i charakterystyki kierunkowości oryginalnych mikrofonów.

Wtyczka Bill Putnam Mic Collection jest dostępna wyłącznie dla interfejsów audio Universal Audio i sprzętu UAD w połączeniu z Townsend Labs Sphere L22 – pierwszym i jedynym na rynku mikrofonem, który posiada funkcję zmieniania charakterystyki kierunkowej mikrofonu już po nagraniu.

Główne cechy wtyczki Bill Putnam Microphone Collection:

Pobierz oprogramowanie UAD v9.6 tutaj:
www.uaudio.com/uad/downloads

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM