Nowa klawiatura sterująca

20.10.2017

Nowa klawiatura sterująca

iRig Keys I/O

Jedyna klawiatura sterująca z 25 lub 49 pełnowymiarowymi klawiszami współpracująca z systemami iOS/Mac oraz PC, z wbudowanymi wejściami/wyjściami audio oraz ogromnym pakietem oprogramowania.

iRig Keys I/O to jedyna klawiatura sterująca z 25 lub 49 pełnowymiarowymi klawiszami ze zintegrowanym wysokiej jakości interfejsem audio. Oferuje 24-bitowy dźwięk o częstotliwości próbkowania 96 kHz, wejście combo do podłączania sygnału liniowego, instrumentalnego lub mikrofonowego (z możliwością włączenia zasilania fantomowego), symetryczne wyjście liniowe i wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, idealne do korzystania z najnowszych urządzeń Apple®, takich jak iPhone® 7.

iRig Keys I/O ma wszystkie cechy i funkcje, jakich możesz oczekiwać od wysokiej klasy klawiatury, w tym dynamiczne, kolorowe pady i programowalne, dotykowe suwaki, przyciski oraz pokrętła zawarte w ultraprzenośnej formie. Zawiera wszystko, co jest niezbędne do tworzenia gotowych produkcji muzycznych. Jest niezrównana pod względem szybkości i prostoty podłączania i konfiguracji.

Wbudowany, profesjonalny interfejs audio
iRig Keys I/O jest obecnie jedyną serią klawiatur sterujących na rynku, z profesjonalnym interfejsem audio 24 bity/96 kHz. Ogranicza to okablowanie do minimum i sprawia, że konfiguracja jest szybka i prosta, tak jak „plug and play”.

W przypadku nagrywania wejście typu combo obsługuje źródła 1/4″ i XLR, a dzięki preampowi klasy A zapewnia najlepszą możliwą do uzyskania jakość dźwięku dla mikrofonów dynamicznych i pojemnościowych (w tym zasilanych fantomowo – 48V), instrumentów liniowych oraz gitar i basów.

W przypadku zastosowań „live” symetryczne wyjście stereo 1/4″ pozwala na prowadzenie długich kabli bezpośrednio do zestawu nagłośnienia lub miksera, co jest idealnym rozwiązaniem dla klawiszowców i DJ-ów. Wszystko to sprawia, że iRig Keys I/O jest idealnym narzędziem twórczym do wykorzystania w studiu lub na scenie, w każdej sytuacji, zapewniającym wygodniejsze i przystępniejsze cenowo rozwiązanie.

Sterowanie dotykiem
Począwszy od szybkiej klawiatury syntezatorowej, ulepszonej w stosunku do wszystkich poprzednich klawiatur IK, iRig Keys I/O zawiera wszystkie kontrolery/regulatory, których można oczekiwać od wysokiej klasy klawiatury sterującej.

Oba modele wyposażone są w przyciskane pokrętło Volume/Data, 4 dotykowe pokrętła w dwóch bankach (ogółem 8 kontrolerów) i 8 kolorowych, dynamicznych padów. Dostępne są także 2 w pełni programowalne, dotykowe paski sterujące, standardowo działające jako regulatory (koła) pitch-bend i modulacji. Pełen zestaw dostępnych kontrolerów uzupełnia sekcja transportu i przycisków. Wszystkie pokrętła, suwaki i przyciski są czułe na dotyk (wykorzystują technologię pojemnościową), co zapewnia superszybkie działanie i natychmiastowe informacje zwrotne, wystarczy zwykłe dotknięcie, aby wyświetlić wartości powiązanych parametrów.

Prawdziwe „plug-and-play” 
Dzięki temu, że jest urządzeniem z certyfikatem Apple MFi (wyprodukowany dla iPhone’a i iPada) i dzięki wbudowanemu interfejsowi audio, iRig Keys I/O działa od razu po wyjściu z opakowania ze wszystkimi urządzeniami z iOS, wyposażonymi w port Lightning, w tym z najnowszą generacją iPhone’a 7, który nie jest wyposażony w gniazdo wyjścia audio. Dołączony kabel Lighting pozwala na łatwe współdziałanie typu plug-and-play z urządzeniami Apple iOS, a kabel USB umożliwia podłączenie do komputera Mac lub PC. iRig Keys I/O bezproblemowo współpracuje z popularnymi programami DAW, takimi jak GarageBand®, Logic®, Ableton® Live™ i inne.

Można go wszędzie zabrać 
iRig Keys I/O w wersjach 25 i 49-klawiszowych to obecnie najmniejsze kontrolery z pełnowymiarowymi klawiszami na rynku. Stanowi to ogromną zaletę przy pracy w studiu lub przy ograniczonym miejscu. Są także idealne dla podróżujących muzyków, nie tylko ze względu na ich kompaktowe wymiary, lecz także dlatego, że są o 25% lżejsze od bezpośrednich konkurentów. Co więcej, iRig Keys I/O może być zasilany przez USB, opcjonalny zasilacz zewnętrzny (który jednocześnie zasila urządzenie iOS) lub przy pomocy baterii 4xAA do mobilnej produkcji muzyki w każdym miejscu.

W zestawie pełen pakiet oprogramowania 
iRig Keys I/O w wersji 25-klawiszowej zawiera pakiet oprogramowania i aplikacji o wartości ponad 550 $/€, a wersji 49-klawiszowej – o wartości 750 $/€. Jest to niezrównany zestaw oprogramowania, umożliwiający pełną produkcję muzyczną w programie DAW lub komponowanie i nagrywanie w takich programach jak GarageBand. Obie wersje (25- i 49-klawiszowa), zawierają program DAW Ableton® Live 9 Lite™, brzmieniową i rytmiczną stację roboczą z ponad 5000 brzmień (43 GB) – SampleTank 3, zestaw do miksu i masteringu T-RackS 4 Deluxe z 9 korektorami i procesorami dynamiki oraz syntezator vintage Syntronik Pro-V. Ponadto użytkownicy iPhone’a i iPada otrzymują pełną wersję SampleTank. Dodatkowo, wersja 49-klawiszowa dostarczana jest wraz z Miroslav Philharmonik – orkiestrową stacją roboczą na komputery Mac/PC z wersją mobilną na iOS.

Oprócz ogromnego zestawu oprogramowania, iRig Keys I/O dostarczany jest z 4 bateriami AA, kablami Mini-DIN -> USB i Mini-DIN ->Lightning i statywem/uchwytem do iPhone’a i iPada.

 

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM