Nowa aktualizacja DAW-u PreSonus Studio One 5.5

12.01.2022

Nowa aktualizacja DAW-u PreSonus Studio One 5.5

Ulepszenia w zakresie produkcji i wykonywania muzyki

PreSonus ogłosił Studio One 5.5, dużą aktualizację swojego wielokrotnie nagradzanego oprogramowania DAW do nagrywania i produkcji muzyki. Wersja Studio One 5.5 wprowadza ulepszenia w zakresie produkcji i wykonywania muzyki, a zwłaszcza masteringu. Studio One to pierwszy i wciąż jedyny DAW ze zintegrowanym środowiskiem masteringowym w postaci strony projektu, która w wersji 5.5 staje się jeszcze potężniejsza!

W Studio One 5.5 strona projektu zapewnia teraz pełną automatykę głośności ścieżek, sumy i parametrów wtyczek użytych jako efekty insertowe. Zapisuj automatykę w czasie rzeczywistym, używając albo myszy lub kontrolera sprzętowego, albo korzystając z potężnego narzędzia pędzla (Paint Tool). Do strony projektu zostały dodane również obwiednie Clip Gain Envelope, umożliwiające precyzyjną korektę problemów ze wzmocnieniem podczas masteringu – bez użycia wtyczek do przetwarzania dynamiki.

Użyj nowej szyny odsłuchowej (Listen Bus) na stronie projektu, aby monitorować dźwięk z wykorzystaniem ulubionych wtyczek do korekcji akustyki pomieszczenia lub narzędzi do monitorowania dźwięku na słuchawkach bez wpływu na wyjście Master. Uwolnij moc obliczeniową dla złożonych łańcuchów masteringowych bez utraty możliwości późniejszego wprowadzania poprawek za pomocą funkcji przekształcania ścieżki (Track Transform). To wszystko jest nowe w Studio One 5.5 Professional.

Potężna funkcja publikowania cyfrowego w Studio One Professional umożliwia teraz jednoczesne eksportowanie do wielu formatów, dzięki czemu można jednocześnie eksportować zmasterowaną sesję do wydań w wysokiej rozdzielczości i serwisów streamingowych.

Nowe opcje „Głośności docelowej” pozwalają ustawić docelowe wartości głośności i rzeczywistego poziomu szczytowego (true peak) podczas eksportu – lub wybrać jedno z gotowych ustawień dla wszystkich popularnych serwisów streamingowych, aby podczas przygotowywania najnowszego wydania nie musieć zgadywać ustawień. Nowy, stworzony przez PreSonusa algorytm ditheringu minimalizuje artefakty konwersji i zachowuje sygnały o niskim poziomie podczas przygotowywania dźwięku o wysokiej rozdzielczości do streamingu.

Studio One 5.5 wprowadza również nowe funkcje produkcyjne i wykonawcze. Każdy plik MIDI można teraz przeciągnąć bezpośrednio do ścieżki akordów w celu uzyskania z niego akordów – i tylko w Studio One wykrywanie akordów działa z obiektami audio i partiami instrumentów. Możesz teraz ręcznie określić tempo i kolejność zagrania poszczególnych strun w akordzie (Strum Pattern), przeciągając zdarzenia nutowe w wybranym akordzie z przytrzymanym klawiszem modyfikującym. Wtyczka Ampire XT firmy PreSonus ze wzmacniaczami/kolumnami/pedalboardem gitarowym, dostępna w Studio One 5.5, zapewnia teraz szybsze przełączanie presetów, zoptymalizowane dla strony występu, dzięki czemu można płynnie przywoływać presety Ampire z pedalboardu MIDI podczas występu na żywo.

Inne ulepszenia obejmują zapisywanie automatyki w scenach miksu, dzięki czemu można eksperymentować z wieloma przebiegami automatyki bez utraty tych już zapisanych wcześniej. Potężna funkcja „usypiania” nieużywanych w danych chwili wtyczek (Plug-in Nap), wprowadzona w wersji 5.4 jest teraz dostępna dla poszczególnych wtyczek, co zapewnia jeszcze większą kontrolę nad optymalizacją. Dodano również usprawnienia dla kontrolerów PreSonus serii ATOM z Impact XT i SampleOne XT.

Studio One 5.5 jest darmową aktualizacją dla zarejestrowanych użytkowników Studio One 5 i jest również dostępna w ramach członkostwa w PreSonus Sphere!

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM