Monitory serii A do każdego studia

25.01.2024

Monitory serii A do każdego studia

Wybierz odpowiednie modele monitorów do swojego studia

Monitory studyjne serii A – A4V, A7V, A44H, A77H oraz A8H – są znakomitą propozycją dla profesjonalnych i projektowych studiów nagraniowych, a także środowisk broadcastowych, 3D oraz immersyjnych.

Monitory ADAM Audio serii A zapewniają precyzyjny, transparentny dźwięk w pełnym zakresie pasma i dowolnej konfiguracji głośników. Możesz nimi sterować zdalnie w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania A Control!

Innowacyjne technologie pozwalają zoptymalizować dźwięk pod kątem wyjątkowej przestrzeni w Twoim pomieszczeniu. Dzięki aktualizowanemu oprogramowaniu i rozbudowanej opiece posprzedażowej monitory będą dostarczać Ci wyjątkowych rezultatów przez wiele lat.

W 2023 roku monitory ADAM Audio serii A zostały okrzyknięte najlepszymi monitorami w kategorii „Best monitor” – monitory zdobyły prestiżową nagrodę SOS Awards 2023 w kategorii monitorów studyjnych, przyznaną przez „Sound and Sound”.

5 lat gwarancji na monitory ADAM Audio!
Użytkownicy nowych monitorów ADAM Audio mają możliowść bezpłatnego przedłużenia dwuletniej standardowej gwarancji o trzy lata, by uzyskać 5 lat gwarancji. By przedłużyć gwarancję, wystarczy zarejestrować monitory w strefie użytkownika „My ADAM”.

Krótka charakterystyka modeli serii A

A7V

Ewolucja bestsellerowego, wielokrotnie nagradzanego modelu ADAM A7X. Dzięki szczegółowemu brzmieniu w szerokim zakresie częstotliwości oraz innowacyjnym opcjom regulacji A7V z serii A będzie ulubionym monitorem wielu artystów, realizatorów miksu i producentów. Więcej…

A4V

Precyzyjny, pełny dźwięk z niewielkiej obudowy. Monitor A4V z serii A został stworzony z myślą o niewielkich przestrzeniach studyjnych i konfiguracjach wielogłośnikowych. Pozwala on uzyskać szczegółowy dźwięk typowy dla serii A w szerokim spektrum zastosowań audio. Więcej…

A44H

Płaska, pozioma konstrukcja o szerokim zakresie częstotliwości. Model A44H sprawdzi się idealnie jako głośnik centralny w konfiguracjach dźwięku przestrzennego, łączy on wierny, szczegółowy dźwięk z innowacyjnymi możliwościami regulacji, które pozwalają dostosować go do każdego otoczenia. Więcej…

A77H

Bogaty, przestrzenny i otaczający dźwięk z bardzo szerokim zakresem częstotliwości. Monitor A77H z serii A zapewnia pełne odwzorowanie dźwięku i umożliwia jego optymalizację pod kątem konkretnych wymagań. Więcej…

A8H

Topowy monitor serii A – zaprojektowany z myślą o krytycznych środowiskach odsłuchowych. A8H to głośnik trójdrożny, który emituje bardzo szczegółowy dźwięk w bardzo szerokim zakresie częstotliwości. A8H zapewnia najdokładniejsze odwzorowanie dźwięku zarówno w średniej wielkości studiach, jak i w pełnowymiarowych instalacjach stałych. Więcej…

Rozwiązanie dla każdej przestrzeni

Przy wyborze pięciu modeli o różnych wymiarach i specyfikacjach znalezienie odpowiedniego głośnika jest po prostu kwestią gustu i zrozumienia wymagań akustycznych danej przestrzeni. Obracany falowód HPS zapewnia dodatkową wszechstronność w rozmieszczeniu głośników, dzięki czemu każdy głośnik może być używany w pozycji poziomej lub pionowej przy minimalnym pogorszeniu jakości dźwięku. Opcje adaptacji dźwięku do pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio na tylnej płycie monitora pomagają rozwiązać typowe problemy związane z rozmieszczeniem głośników takie jak nadreprezentacja basów spowodowana przez pobliskie ściany i powierzchnie.

Najwyższa jakość dźwięku

Każdy aspekt konstrukcji, materiałów i podzespołów monitorów serii A przyczynia się do uzyskania wyjątkowej jakości dźwięku i większej mocy wyjściowej w porównaniu z podobnymi modelami poprzedniej serii AX.

Połączenie wzmacniaczy pracujących w klasie D zastosowanych do przetworników niskotonowych serii A oraz wzmacniaczy pracujących w klasie AB do przetworników wysokotonowych zapewnia imponujący poziom ciśnienia akustycznego (SPL) w całym zakresie częstotliwości oraz bardzo niskie pasmo przenoszenia. Zastosowanie cyfrowego przetwarzania sygnału umożliwia korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji dostępnych w monitorach serii A.

Wszystkie monitory serii A są wyposażone w głośnik wysokotonowy X-ART, zamknięty w specjalnie wykonanym falowodzie HPS. Wysoka jakość materiałów, z których ręcznie w Berlinie wykonano głośnik wysokotonowy, w połączeniu z precyzyjną kontrolą propagacji falowodu, zapewnia doskonałą dyspersję wysokich częstotliwości przy bliskich i dalekich odległościach.

Głośniki niskotonowe serii A są zbudowane z wielu warstw kamiennych włókien mineralnych spieczonych razem w celu uzyskania lekkiego, ale bardzo stabilnego materiału, który pomaga wyeliminować drgania harmoniczne i inne zanieczyszczenia dźwięku. Dzięki połączeniu tego materiału z nowym układem magnetycznym głośniki niskotonowe serii A charakteryzują się wysoką mocą wyjściową przy niskich zniekształceniach, zapewniając czyste brzmienie dla materiału dźwiękowego o niskich częstotliwościach.

Eleganckie wzornictwo kolumn serii A również przyczynia się do uzyskania doskonałych parametrów dźwięku. Obudowy mają pogłębione skosy, aby zminimalizować dyfrakcję, oraz grubsze ścianki odgrody, które zmniejszają wibracje wewnątrz obudowy. Ponadto rozkloszowany wylot tunelu bass-reflex zapewnia mniejsze zakłócenia w porównaniu z serią AX dzięki zoptymalizowanemu przepływowi powietrza.

Prawdziwe miksowanie

W serii A dostępne są 2 opcje charakterystyki brzmieniowej, a ich wyboru dokonuje się bezpośrednio na tylnym panelu monitorów. Opcja „Pure” brzmi bardzo wiernie i neutralnie. Jest to bardzo płaskie ustawienie, które zapewnia rzetelne odwzorowanie dźwięku z głośników i jest idealne do miksowania, masteringu i krytycznego odsłuchu.

Charakterystyczne brzmienie

Seria A oferuje również brzmienie z wyrazistym charakterem i prezencją, jakiego można oczekiwać od firmy ADAM Audio. „UNR” (Uniform Natural Response™) to dynamiczna, naturalnie brzmiąca charakterystyka częstotliwościowa, którą można wybrać na tylnym panelu monitorów. Nawiązuje ona do wielu kultowych produktów ADAM Audio, w tym do wcześniejszej serii AX. Nadaje się do produkcji, komponowania i pisania piosenek, ponieważ jej wciągające brzmienie z prezencją daje więcej miejsca na kreatywność i twórczy flow. Jest to również świetne rozwiązanie, gdy chcesz używać głośników tylko po to, aby cieszyć się dobrą muzyką.

Nie możesz wykonać adaptacji akustycznej pomieszczenia? Skompensuj to

Dla wielu osób adaptacja akustyczna nie wchodzi w grę ze względu na koszty i złożoność tej operacji lub dlatego, że używają monitorów w salonie lub sypialni. W serii A dostępnych jest kilka rozwiązań stworzonych z myślą o poradzeniu sobie ze złą akustyką pomieszczenia, od korekcji EQ w celu wyeliminowania wpływu nieuniknionych obiektów znajdujących się w pobliżu, po automatyczną korekcję akustyki pomieszczenia dostępną dzięki współpracy z Sonarworks. Połączenie tych technologii może znacznie poprawić wrażenia odsłuchowe bez konieczności wprowadzania kosztownych zmian w pomieszczeniu.

Oszczędność miejsca dzięki możliwościom montażu

Obudowy monitorów serii A zostały zaprojektowane z myślą o montażu. Wszystkie modele mają cztery otwory na śruby z gwintem M8 (głębokość 10 mm) w układzie prostokątnym o wymiarach 127 mm x 70 mm.

Pozostań w strefie odsłuchu dzięki zdalnemu sterowaniu

Większością technologii zastosowanych w monitorach serii A można sterować zdalnie i w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania A Control. Oznacza to, że można skupić się na projekcie i dokonywać regulacji monitorów z pozycji odsłuchowej, bez konieczności sięgania za głośniki.

Zestaw funkcji na przyszłość

Oprogramowanie i firmware odegrały ważną rolę w rozwoju serii A i będą ją odgrywać jeszcze długo po wprowadzeniu głośników na rynek. Dzięki połączeniu Ethernet można oczekiwać integracji najnowszych możliwości ADAM Audio bazujących na DSP, w tym nowych typów i funkcji filtrów oraz alternatywnych charakterystyk brzmieniowych, co oznacza, że monitory serii A będą w dalszym ciągu dostarczać najlepszy możliwy dźwięk przez wiele lat.

Więcej niż tylko stereo

Seria A oferuje wiele opcji wejść, możliwości montażu i regulacji dźwięku, dzięki czemu nadaje się do zastosowań wielokanałowych i surround.

Uwolnij moc obliczeniową

Przez ostatnie 3 lata firmy ADAM Audio i Sonarworks pracowały ramię w ramię, aby dostarczyć innowacyjną integrację działającą bezpośrednio w monitorach serii A. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowej wtyczki w programie DAW, co upraszcza pracę i zapewnia optymalne dostrojenie monitorów studyjnych niezależnie od źródła i rodzaju dźwięku.

Obejrzyj recenzję wideo o monitorach A4V. Recenzuje Bartek Czubak

Obejrzyj recenzję wideo o monitorach A44H.  Recenzuje Paweł Galus

Obejrzyj recenzję wideo o A Control i Sonarworks. Recenzuje Tomasz Wróblewski

Obejrzyj recenzję wideo o A8H – najwyższym modelu z serii A. Recenzuje Tomasz Wróblewski

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM