Monitory Adam Audio serii T

10.05.2018

Monitory Adam Audio serii T

Usłysz różnicę!

Monitory marki ADAM Audio są w studiach na całym świecie. Zyskały popularność dzięki zestawom głośnikowym o wiernej charakterystyce częstotliwościowej oraz wysokiej skuteczności. W 2018 roku producent wprowadził do swojej oferty serię T składającą się z dwóch modeli monitorów: T5V z 5-calowym wooferem oraz T7V z wooferem 7-calowym.

Monitory serii T sprawdzają się w małych pomieszczeniach realizatorskich do produkcji muzycznej, postprodukcji filmów czy do realizacji programów radiowych.

Uniwersalne

Monitory T5V i T7V mają estetyczną, solidną i specjalnie zaprojektowaną obudowę. Kolumna odznacza się skośnymi ścięciami płyty czołowej, bass-refleksem umieszczonym z tyłu oraz kompaktowymi wymiarami pozwalającymi na umieszczenie monitorów w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Geometria kolumny ma na celu redukcję niepożądanych odbić wewnątrz kolumny. Zamontowana z tyłu obszerna tuba bass-refleks zapewnia reprodukcję najniższych częstotliwości z bardzo małą kompresją.

Monitory mają wejścia XLR i RCA, które przyjmują sygnał symetryczny o poziomie +4 dBu i niesymetryczny -10 dBV. Przy pomocy 2-pozycyjnego przełącznika możesz wybrać, które gniazdo ma odbierać sygnał wejściowy. Oba monitory mogą automatycznie akceptować napięcia AC w zakresie od 100 do 240 V przy 50-60 Hz. Dlatego praktycznie na całym świecie możesz podłączać monitory do profesjonalnych i amatorskich systemów nagraniowych, wykorzystując złącza symetryczne lub niesymetryczne, a wszystko z łatwością Plug & Play.

Drivery

Do odtwarzania niskiego i środkowego odcinka pasma częstotliwości służy 5-calowy (T5V) i 7-calowy (T7V) woofer. Lekka, polipropylenowa konstrukcja woofera sprawdza się przy przenoszeniu transjentów nawet przy wysokim poziomie dźwięku.

W T5V pasmo niskich częstotliwości rozciąga się do 45 Hz. T7V zapewnia bas schodzący do 39 Hz. W obu modelach głośnik basowy napędzany jest 50-watowym wzmacniaczem pracującym w klasie D. Monitory T5V zapewniają maksymalny poziom SPL 106 dB na parę. Większe kolumny wytwarzają maksymalne ciśnienie akustyczne na poziomie 110 dB na parę (przy odległości 1m).

Monitory

Z monitorami serii T mogą współpracować subwoofery ADAM Sub7 lub Sub8, rozszerzając możliwości monitorowania niskich częstotliwości.

Monitory wykorzystują głośnik U-ART, bazujący na technologii wykorzystanej w tweeterach X-ART i S-ART zaimplementowanych w monitorach aktywnych serii AX i S.

Membrana głośnika U-ART z cewką 1,9” zapewnia wysokie częstotliwości sięgające aż 25 kHz, praktycznie niesłyszalne w monitorach w tym przedziale cenowym. Przetwornik zasilany jest 20-watowym wzmacniaczem klasy D.

U-ART połączony jest z precyzyjnym falowodem o tych samych cechach kontroli dyspersji, co falowód High Frequency Propagation (HPS) wykorzystywany w serii monitorów S.

Falowody ujednolicają dyspersję wysokich częstotliwości, zapewniając szeroki idealny punkt odsłuchu. Dyspersja jest bardziej spójna, a obrazowanie o wiele stabilniejsze w szerszym obszarze.
Budowa falowodu zapewnia redukcję wczesnych odbić od takich powierzchni jak konsolety mikserskie, blaty itp.

Monitory serii T mają uniwersalne zasilacze i zwrotnice sterowane przez DSP, które bazują na technologii zaimplementowanej w serii S. Zwrotnica sterowana przez DSP zapewnia wyrównaną charakterystykę częstotliwościową bez zakłóceń pomiędzy przetwornikami w kluczowym paśmie środka.

Główne cechy

Monitory serii T są niewielkie, za to bardzo wydajne:

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM