Mikrofony DPA w produkcji filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

25.02.2020

Mikrofony DPA w produkcji filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

Mikrofony DPA typu lavalier i udźwiękowienie filmu

Film biograficzny „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy zdobył nominację do nagrody Orłów za najlepszy dźwięk!
W udźwiękowieniu filmu brali udział Marcin Pawłowski i Robert Czyżewicz z DSM DIGITAL SOUNDMAKERS.
Wykorzystali do tego m.in. mikrofony DPA typu lavalier, w tym modele 4060 i 4160 w różnych kolorach.

O pracy nad filmem Robert Czyżewicz mówi:

O pracy nad filmem Robert Czyżewicz mówi:

„IKAR to film o człowieku który „widział świat dźwiękiem”. Jest to bardzo wymagające zadanie dla realizatora sprawić, by ten dźwięk w takim filmie był naturalny i oddający sytuację. Często na planie mieliśmy do czynienia z szerokimi master shot-owymi ujęciami. Wtedy z pomocą przychodzi DPA.

Jakość tych mikrofonów powoduje że, barwa nagranego dźwięku nie odbiega od mikrofonów zainstalowanych na tyczce, mimo że są one miniaturowe.
Dźwięk rejestrowany za pomocą DPA jest czysty, czytelny i ma dobrą dynamikę.

Ja osobiście preferowałem nawet w bliskich planach instalowanie mikrofonów lavarier, mimo że była możliwość zarejestrować dźwięk z „tyczki”. Często miałem przeczucie że, uda się zarejestrować inny rodzaj dźwięku na tyczkę, inny na mikroport.
Coś, co potrafi uzupełnić siebie nawzajem. Oddechy, bliskość dialogu i tym podobne smaczki zarejestrowane np. przez DPA 4660, po dołożeniu do tyczki dawały moim zdaniem lepszy efekt – scenę dźwięku.

To się sprawdziło w wielu scenach koncertowych, gdzie mimo wielu głośnych dźwięków można było zarejestrować oddechy grającego aktora.
Na mikrofonach DPA pracuję już wiele lat i mimo że nie jest to najmniejszy mikrofon, co na pewno utrudnia ukrycie, to jakość dźwięku, jaką są w stanie zarejestrować, wynagradza wszystko. Chyba to jest odczuwalne, skoro nasz film :IKAR Legenda Mietka Kosza” dostał nominację za dźwięk do nagrody ORŁÓW.

Robert Czyżewicz
DSM DIGITAL SOUNDMAKERS

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM