Manley – kultowy sprzęt lampowy w Audiostacji

01.12.2020

Manley – kultowy sprzęt lampowy w Audiostacji

Legendarna marka sprzętu lampowego w Audiostacji!

Audiostacja została wyłącznym dystrybutorem firmy Manley Labs w Polsce.
Firma Manley znana jest w branży od lat osiemdziesiątych. Działalność rozpoczęła od produkcji wysokiej jakości wzmacniaczy lampowych i przedwzmacniaczy klasy wyższej, które były budowane w starej fabryce Vacuum Tube Logic of America.

Do jednych z pierwszych znanych urządzeń, jakie wówczas skonstruowano, należał oryginalny przedwzmacniacz mikrofonowy 1u Reference 60 dB. Wkrótce po nim pojawiły się korektory Manley Enhanced Pultec i Mid Frequency Equalizer. Produkty te, wraz z mikrofonami Manley Reference Cardioid i Reference Gold, zadebiutowały na targach AES Show w 1990 roku w Los Angeles.

Od 1993 firma przeniosła się do nowego miejsca przy 13880 Magnolia Ave. w pięknym Chino w Kalifornii. Nowa fabryka pomieściła nie tylko produkcję Manley Hi-Fi i Pro Studio, ale też linie produkcyjne Langevin, nowo nabyty warsztat maszynowy oraz zakłady obwodów drukowanych. Rok później fabrykę wyposażono w sterowaną komputerowo maszynę do grawerowania. Powstał też nowy ważny dział uzwojenia transformatorów. Właśnie te niestandardowe transformatory szybko stały się znakiem rozpoznawczym dźwięku Manleya. I tak pozostaje do dziś…

Po zaledwie trzech latach od wyodrębnienia w 1993 roku firmy Manley Labs, stery nad Manley Labs przejęła EveAnna Manley. W firmie pracowała już od 30 stycznia 1989 roku, kiedy to jako dwudziestolatka przebywająca na urlopie naukowym na Uniwersytecie Columbia, została zatrudniona do zespołu produkcyjnego. Dość szybko nauczyła się lutować i montować wzmacniacze lampowe, po czym trafiła do działu kontroli jakości.

W latach dziewięćdziesiątych Manley Labs wkroczył na ścieżkę szybkiego rozwoju. Pod koniec dekady pojawiło się kilka legendarnych urządzeń, do dzisiaj uważanych za branżową klasykę. W 1994 zadebiutował Manley Stereo Variable Mu® Limiter-Compressor, w 1997 – Manley VOXBOX® Reference Channel Strip oraz zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Manley Stingray®. Rok później wprowadzono Manley Massive Passive® Stereo EQ.

Wraz z nadejściem nowego wieku firma jeszcze bardziej skupiła się na usprawnianiu procesów produkcyjnych oraz zwiększaniu wydajności pracy. Ale nie ustawała też w wysiłkach, by utrzymać wysokie standardy w zakresie dźwięku i integralności, co od zawsze miało dla firmy ogromne znaczenie.

Począwszy od referencyjnego channel strip CORE® z 2014 roku, nowy sprzęt Manleya ma specjalnie zaprojektowane zasilacze, które zapewniają ultraniski poziom szumów, potężne wysokie napięcie i doskonały headroom, który jest niezbędny do osiągnięcia poważnego, analogowego dźwięku.

Dzisiaj Manley Laboratories kontynuuje produkcję najwyższej klasy sprzętu do nagrywania, miksowania, masteringu i odtwarzania. Jednocześnie podtrzymuje tradycje analogowe, na których została zbudowana firma, a także zawsze patrzy w przyszłość branży. Lampy rządzą!

Zapoznaj się z ofertą marki Manley.

 

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM