Krótka relacja z warsztatów Akai MPC Live

30.05.2018

Krótka relacja z warsztatów Akai MPC Live

Warsztaty prowadził Steve Nash

Steve Nash – DJ, producent, kompozytor i pianista – w dniu 24.06.2018 poprowadził w naszej firmie warsztaty, pokazujące możliwości Akai MPC Live.

Podczas trwającego trzy godziny spotkania uczestnicy poznali nowe możliwości urządzenia i dowiedzieli się, jak je zastosować w praktyce oraz w jaki sposób wykorzystuje je Steve Nash.
Przy okazji mogli też posłuchać utworów wykonywanych na żywo przez muzyka, które ilustrowały zastosowanie konkretnych opcji.

Zaczęło się od nagrywania bębnów i klawiszy. Potem było nagrywanie instrumentów w audio i edycja nagranych ścieżek: przycinanie, kopiowanie, stosowanie w jednym utworze ścieżek z różnym podziałem rytmicznym. Steve Nash płynnie przeszedł do insertowania efektów na ścieżkach i w utworach oraz sposobów wyzwalania klipów. Przy okazji zdradził, jak podczas występów na żywo wygospodarować czas na drobną edycję setu. Steve omówił także obsługę sekwencera krokowego, mapowanie zewnętrznego kontrolera i obsługę mute group.

Prezentacja praktycznych rozwiązań, np. płynne przejście w secie między utworami o różnym tempie, była największą siłą tych warsztatów.

Niemal cały pokaz był prowadzony w trybie autonomicznym MPC Live. Uczestnicy mogli jednak zobaczyć zarówno synchronizację urządzeń wireless (w tym tempa) z drugim kontrolerem i komputerem, jak i prosty sposób ładowania sampli do komputera. Dowiedzieli się też, jak przygotować utwory na MPC Live… bez kontrolera. Okazało się, że wystarczy do tego oprogramowanie MPC Desktop w wersji 2.2.

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM