IK Multimedia prezentuje kolekcję TONEX ODS Legends Signature Collection

17.11.2023

IK Multimedia prezentuje kolekcję TONEX ODS Legends Signature Collection

Nowa kolekcja TONEX Tone Model od butikowych marek, kolekcjonerów, artystów i studiów.

IK Multimedia wprowadziło na rynek ODS Legends Signature Collection dla TONEX.

Pierwsza z nowej serii Signature Collections, ODS Legends, oferuje gitarzystom natychmiastowy dostęp do 4 wyjątkowych wzmacniaczy Dumble Overdrive Special.

Używany przez wielu najlepszych instrumentalistów na świecie, w tym Robbena Forda, Stevie Ray Vaughana, Larry Carltona, Davida Lindleya, Johna Mayera i nie tylko, Overdrive Special z łatwością osiąga 6-cyfrowe kwoty, gdy rzadki egzemplarz trafia na aukcję. Jako bonus dołączone są również modele brzmieniowe 2 legendarnych przesterów: Silver Klon Centaur i Ibanez TS808 z początku lat 80-tych.

IK miało wyjątkową okazję uchwycić brzmienie każdego z tych niesamowitych wzmacniaczy, gdy przewijały się przez słynne na całym świecie Ocean Way Studios w Nashville w stanie Tennessee, studio znane z doskonałego zaplecza rejestrującego i długiej historii goszczenia legendarnych muzyków. Wszystkie ustawienia wzmacniaczy i pedałów zostały ustawione przez ekspertów od brzmienia w różnych sweet spotach, od czystych po przesterowane i skrupulatnie uchwycone pomiędzy sesjami nagraniowymi.

Ta kolekcja 20 modeli brzmień odtwarza esencję tych unikalnych skarbów i sprawia, że są one wreszcie dostępne dla wszystkich wymagających miłośników brzmień. Wykorzystanie najnowocześniejszej technologii modelowania maszynowego AI firmy IK w połączeniu z doskonałym dźwiękowo środowiskiem Ocean Way przyniosło niesamowite rezultaty dostępne teraz do zakupu i pobrania.

Ukazanie prawdziwego talentu artysty

W pełni lampowy Overdrive Special jest najbardziej cenionym modelem Howarda Dumble’a i został wyprodukowany w bardzo ograniczonej liczbie, a każdy z nich został ręcznie okablowany i zbudowany na zamówienie dla konkretnego artysty, aby pasował do jego stylu gry i wymagań brzmieniowych. Znany ze swojego inspirującego bogactwa harmonicznego w kanale overdrive i klarowności w kanale clean, ODS jest niezwykle wszechstronny i może być używany w różnych gatunkach, w tym bluesie, rocku i jazzie, satysfakcjonując muzyka niezrównanym headroomem i responsywnością.

Cztery modele Overdrive Specials w tej kolekcji to nieskazitelne egzemplarze, które zostały zakupione od ich pierwotnych właścicieli z wciąż zamontowanymi oryginalnymi lampami.Obejmują one 50-watową głowę Dumble ODS z 1979 roku, 100-watową głowę Dumble ODS z 1983 roku, 50-watowe combo Dumble ODS z 1984 roku i 50-watowe combo Dumble ODS z 2004 roku. Ponieważ obwody zostały dostosowane do konkretnego gitarzysty, każdy wzmacniacz oferuje wyraźne i ekscytujące brzmienie, które TONEX w pełni uchwycił za pomocą wielu ustawień, pozwalając użytkownikom znaleźć modele brzmieniowe, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji.

Dwa legendarne efekty gitarowe

Kolekcja ODS Legends obejmuje oryginalny Tube Screamer TS808 z 1981 roku, genialny distortion i overdrive box od Ibaneza. Wciąż bardzo pożądane, vintage’owe egzemplarze z łatwością osiągają cenę powyżej 1000 USD. W zestawie znajduje się również legendarny overdrive Silver Klon Centaur, który posiada unikalne przesterowane brzmienia i możliwości podbijania. Oba efekty dodają nowego wymiaru do organicznych i fantastycznych brzmień w tej kolekcji.

Najnowocześniejsze funkcje przechwytywania

Wszystkie modele brzmień z kolekcji ODS Legends Signature Collection zostały zarejestrowane przez inżyniera dźwięku i kierownika operacyjnego Austina Atwooda w Ocean Way Studios, światowej sławy studiu nagraniowym zlokalizowanym w Nashville w stanie Tennessee. Mieszczące się w 100-letnim gotyckim kościele z szarego kamienia, Ocean Way Nashville zapewnia wyjątkową przestrzeń akustyczną i wielokrotnie nagrywało niektóre z największych nazwisk w świecie muzyki, w tym Williego Nelsona, Sheryl Crow, Steve’a Martina i Paula Simona.

Żywa legenda

ODS Legends Signature Collection oferuje jedyną w swoim rodzaju możliwość doświadczenia brzmień cenionych przez legendy sceny muzycznej i jest dołączana na określony czas do nowych zakupów TONEX Pedal. Niezależnie od tego, czy szukasz kremowego brzmienia przesteru wzmacniacza Dumble, harmonicznie bogatego przesteru Klon, czy ponadczasowego brzmienia Tube Screamer, ta kolekcja zapewnia użytkownikom wyłączny dostęp do nagrywania i uzyskiwania tych słynnych brzmień w dowolnym momencie.

Stały natychmiastowy dostęp

Kolekcje Signature Collections można wybierać i kupować za pośrednictwem ToneNET, internetowej platformy społecznościowej IK, lub w dowolnej wersji TONEX Mac/PC, w tym darmowej TONEX CS. Po dokonaniu zakupu, kolekcje Signature Collections są aktywowane w oprogramowaniu TONEX poprzez wybranie opcji „Restore Purchases” na swoim koncie użytkownika, co powoduje natychmiastowe pobranie wszystkich modeli brzmień z kolekcji do lokalnej biblioteki użytkownika.

Również w AmpliTube

Modele Signature Collection Tone działają płynnie w AmpliTube 5. Modele wzmacniaczy i efektów TONEX działają tak samo, jak inne wzmacniacze i efekty AmpliTube. Można ich używać razem do tworzenia niestandardowych łańcuchów sygnału i zapisywać jako ustawienia wstępne w celu łatwego przywołania. Połączenie TONEX ODS Legends i AmpliTube 5 pozwala użytkownikom eksperymentować z łączeniem kilku modeli ODS Tone Models w celu stworzenia własnych, wymarzonych brzmień.

Dostępność

Oprogramowanie ODS Legends Signature Collection możesz nabyć za pośrednictwem platformy ToneNET i w dowolnej wersji TONEX na komputery Mac/PC w ograniczonej czasowo cenie początkowej.
Kolekcja jest również dołączana do nowo zakupionych urządzeń TONEX Pedal od 01 listopada 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. w cenie 399,99 USD.

 

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM