HeadRush

22.03.2017

HeadRush

Multiefekt gitarowy z symulacją wzmacniaczy

Od perfekcyjnego brzmienia dzieli Cię tylko dotyk

HeadRush Pedalboard™ wyposażony jest w precyzyjnie dostrojony czterordzeniowy procesor i wyjątkowe oprogramowanie DSP Eleven® HD Expanded™, dzięki czemu zapewnia najbardziej uniwersalne, realistycznie brzmiące i reagujące symulacje wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów, jakie można znaleźć w scenicznym, podłogowym multiefekcie gitarowym.
7-calowy ekran umożliwia użycie dotyku, przesuwania oraz przeciągania i upuszczania do natychmiastowego tworzenia i edycji Twoich zestawów w niespotykany dotąd realistyczny i intuicyjny sposób.

HeadRush Pedalboard został stworzony przez ten sam zespół, który dał Ci Elevenâ HD Expanded™. Zapewnia szeroką i zróżnicowaną ofertę symulacji klasycznych i nowoczesnych wzmacniaczy i efektów, w tym wyjątkowych, oryginalnych butikowych efektów, których nie można znaleźć nigdzie indziej, jak również możliwość ładowania własnych plików z odpowiedziami impulsowymi (IR). Poza tym charakteryzuje się bezzwłoczną zmianą presetów z wybrzmiewaniem efektów reverb i delay (spillover) i wbudowanym looperem z 20-minutowym czasem nagrywania. Bez względu na to, czy szukasz klasycznego, ciepłego wzmacniacza vintage z naturalnym lampowym przesterem, szerokiego, ambientowego, niekończącego się delaya, czy najcięższego z możliwych brzmień do djentu, HeadRush Pedalboard obejmuje to i wszystko pomiędzy.

HeadRush Pedalboard mieści się w mocnej, stalowej obudowie, przystosowanej do warunków trasy koncertowej. Został wyposażony w 12 przełączników nożnych, każdy z własnym wyświetlaczem OLED, które zapewniają dobrą widoczność pod każdym kątem. Sercem multiefektu jest 7-calowy, dotykowy wyświetlacz z ukierunkowanym na gitarzystę interfejsem użytkownika, umożliwiający gitarzystom wykorzystanie dotyku, przesuwania oraz przeciągania i upuszczania do natychmiastowego tworzenia i edycji ich zestawów w niespotykany dotąd, realistyczny i intuicyjny sposób. Duży wyświetlacz daje także bardzo wyraźny obraz podczas występów na żywo; jest to szczególnie przydatne przy wprowadzaniu drobnych zmian w brzmieniu z wykorzystaniem trybu „Hands-Free Mode”.

Co wyróżnia HeadRush Pedalboard?

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest HeadRush Pedalboard?
HeadRush Pedalboard™ wyposażony jest w precyzyjnie dostrojony czterordzeniowy procesor i wyjątkowe oprogramowanie DSP Eleven® HD Expanded™, dzięki czemu zapewnia najbardziej uniwersalne, realistycznie brzmiące i reagujące symulacje wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów, jakie można znaleźć w scenicznym, podłogowym multiefekcie gitarowym. 7-calowy ekran umożliwia użycie dotyku, przesuwania oraz przeciągania i upuszczania do natychmiastowego tworzenia i edycji własnych zestawów w niespotykany dotąd, realistyczny i intuicyjny sposób.

Poza tym HeadRush Pedalboard™ charakteryzuje się bezzwłoczną zmianą presetów z wybrzmiewaniem efektów reverb i delay (spillover), wbudowanym looperem z 20-minutowym czasem nagrywania, możliwością ładowania plików z odpowiedziami impulsowymi i dostępnymi na wyłączność, oryginalnymi, butikowymi efektami. Bez względu na to, czy szukasz klasycznego, ciepłego wzmacniacza vintage z naturalnym lampowym przesterem, szerokiego, ambientowego, niekończącego się delaya, czy najcięższego z możliwych brzmień do djentu, HeadRush Pedalboard obejmuje to i wszystko pomiędzy.

Co to jest Eleven® HD Expanded™ i czym się różni od Eleven Rack/Plug-in?
Eleven HD Expanded to nazwa oprogramowania DSP, które zasila HeadRush Pedalboard™. Gdy tworzyliśmy HeadRush Pedalboard, rozebraliśmy na czynniki pierwsze kod Eleven Rack/Plug-in i skonstruowaliśmy na nowo całą architekturę naszego nowego systemu DSP. Nasze symulacje brzmią teraz bardziej realistycznie niż kiedykolwiek, użytkownicy mają większą elastyczność w tworzeniu zestawów, dodaliśmy nowe efekty i funkcje i system ma teraz lepszą ogólną wydajność.

W trakcie tego procesu wzięliśmy tylko wartości z pomiarów, których dokonaliśmy przy tworzeniu pierwotnych modeli. Następnie odnowiono nadpróbkowanie wewnętrzne i wyłączyliśmy wcześniej niezbędny downsampling waveshapera, dzięki czemu nasze symulacje mają lepszą jakość dźwięku z większym realizmem w stosunku do pierwotnego kodu.

W ten sposób zostały przekształcone nawet najbardziej podstawowe jednostki DSP, możemy więc teraz wprowadzić przetwarzanie równoległe i dopasować je do naszej nowej platformy DSP. W pierwotnym kodzie było wiele ograniczeń pod względem miejsca, w którym można umieszczać efekty w łańcuchu sygnału. Na przykład wzmacniacz i kolumna występowały jako jeden duży blok i można było podłączać efekty tylko przed lub po nim. Jako gitarzysta chciałbyś mieć możliwość podłączania efektów w dowolnym miejscu, w tym przed symulacją kolumny, tak jak w pętli efektów prawdziwego wzmacniacza – i w przypadku Eleven HD Expanded możesz teraz umieszczać efekty, gdzie tylko zechcesz.

Nasza nowa platforma DSP pozwoliła także na poszerzenie zestawu funkcji o inne popularne i oczekiwane przez użytkowników cechy, są szybszy i łatwiejszy w obsłudze interfejs graficzny, wybrzmiewanie efektów reverb/delay przy zmianie presetu (spill-over), możliwość ładowania własnych/zewnętrznych odpowiedzi impulsowych, looper z 20-minutowym czasem nagrywania i wiele innych.

Skąd mogę pobrać dołączone pliki IR Celestion?
Każdy HeadRush Pedalboard ma w zestawie kartę umożliwiającą pobranie dwóch darmowych plików IR firmy Celestion. Nagraliśmy film przedstawiający sposób pobierania i instalacji tych świetnie brzmiących odpowiedzi impulsowych.

Jakie wejścia i wyjścia ma HeadRush Pedalboard?

Jakie są wymiary i waga HeadRush Pedalboard?

Czy do HeadRush Pedalboard dostępny jest pokrowiec lub futerał?
Tak.

Czy w przypadku HeadRush Pedalboard przy zmianie presetu wybrzmiewają do końca efekty reverb/delay z poprzedniego presetu (funkcja spillover)?
Tak, funkcja spillover może zostać włączona/wyłączona dla każdego zestawu poprzez stuknięcie przycisku TAIL w widoku zestawu.

Czy mogę załadować własne/zewnętrzne odpowiedzi impulsowe (IR) do HeadRush Pedalboard?
Tak. HeadRush Pedalboard obsługuje wszystkie popularne formaty plików (.wav, .aiff), częstotliwości próbkowania (do 192 kHz) i głębie bitowe (do 32 bitów).

Czy mogę wyłączyć symulację wzmacniacza/kolumny dla określonych wyjść i wysłać sygnał gitary bezpośrednio do wyjścia bez żadnej symulacji wzmacniacza?
Tak, możesz to zrobić przy użyciu ustawienia Alternate Output, które znajduje się stronie z ustawieniami globalnymi.

Jakiego typu komunikaty MIDI mogą być wysyłane/odbierane przez HeadRush Pedalboard?
HeadRush Pedalboard obsługuje wysyłanie i odbieranie komunikatów MIDI Program Change i Control Change przez 5-pinowe porty MIDI (wejście/wyjście). Można to wykorzystać do zmiany presetów, a określone komunikaty Program Change można przypisać do każdego presetu na stronie Hardware Assign. Możesz także ustawić globalny kanał wysyłania/odbierania MIDI w menu Global Settings.

Czy jest lista symulacji wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów?
Tak, możesz ją zobaczyć na stronie http://www.headrushfx.com.

Czy HeadRush Pedalboard ma symulację efektu tremolo?
Tak. Niektóre symulacje wzmacniaczy mają własne tremolo, ale jest także dostępny efekt tremolo, który można używać osobno.

Czy HeadRush Pedalboard maja jakiś pitch shifter albo harmonizer?
Tak. Nasze modele Wham i Harm obejmują efekty typu pitch shifter i harmonizer.

Czy HeadRush Pedalboard ma efekt bit-crusher?
Tak. Nasz model 8-Bit Crush daje Ci szeroki wachlarz możliwości miażdżenia dźwięku. Możesz nawet wyciszać i odwracać pojedynczo każdy z 8 bitów.

Czy HeadRush Pedalboard ma jakiś efekt typu doubler?
Tak. Nasz model Stereo Doubler w łatwy i szybki sposób zapewnia klasyczne brzmienie nagrania zdublowanych gitar.

Czy mogę użyć pętli efektów (FX Send/Return) do dodawania innych sprzętowych efektów do mojej ścieżki sygnału?
Tak, sprzętowe efekty podłogowe, efekty rackowe i każdy inny sprzęt można podłączyć do łańcucha sygnału przy użyciu gniazd FX Send/Return w HeadRush. Użyj bloku FX Loop do umieszczenia pętli Send/Return w dowolnym punkcie Twojego łańcucha sygnału w HeadRush.

Czy mogę zmieniać ustawienia przy pomocy pedału ekspresji?
Przy użyciu trybu „hands-free” możesz ustawiać dowolny parametr bez konieczności schylania się. Przytrzymaj nożny przełącznik przypisany do modelu, który chcesz ustawić, wybierz parametr i użyj pedału ekspresji do precyzyjnej regulacji swoich ustawień.

Czy mogę ustawić moje nożne przełączniki w dowolnej kolejności?
Tak! Na stronie Hardware Assign możesz zmienić konfigurację nożnych przełączników bez wpływu na umieszczenie danej symulacji w łańcuchu sygnału.

Czy mogę przypisać przełączniki tylko do sterowania wyborem presetu lub tylko wyborem symulacji? Tak, możesz to zrobić, przytrzymując lewy dolny nożny przełącznik i wybierając odpowiednio widok Rig lub Stomp .

Czy mogę w tym samym czasie przypisać połowę przełączników nożnych do sterowania symulacjami, a drugą połowę przełączników do wybierana presetów?
Tak, możesz to zrobić, przytrzymując lewy dolny nożny przełącznik i wybierając widok Hybrid.

Czy mogę wyłączyć automatyczne przypisywanie symulacji do przełączników nożnych?
Tak, możesz ustawić ten parametr w menu Global Setting.

Ile parametrów mogę przypisać do pedału ekspresji A + B?
Pedał ekspresji może pracować w trybie Classic Mode (klasycznym) lub Advanced Mode (zaawansowanym).

Jak działa wejście EXP2?
Do tego wejścia 1/4″ możesz podłączyć zewnętrzny pedał ekspresji, który będzie regulował parametry przypisane do Expression Pedal B. Gdy podłączony jest zewnętrzny pedał ekspresji, wewnętrzny pedał ekspresji będzie regulował parametry przypisane do Expression Pedal A.

Jaki pedał ekspresji będzie współpracował z HeadRush Pedalboard?
Większość pedałów ekspresji będzie współpracować z HeadRush Pedalboard. Zalecamy używanie pedału ekspresji M-Audio EX-P.

Jak wiele warstw może nagrać looper i jaki jest całkowity maksymalny czas nagrywania?
Można nagrać maksymalnie 100 warstw, a całkowity czas nagrania to 20 minut.

Jak działa funkcja Peel/Undo w Looperze?
Gdy naciśniesz ten przełącznik nożny, ostatnio nagrana warstwa zostanie usunięta. Możesz dalej naciskać ten przełącznik i usuwać kolejne warstwy w przeciwnej kolejności w stosunku do ich dodawania.

Jak działa funkcja Insert w Looperze?
Gdy naciśniesz ten przełącznik, możesz zamienić („punch-in/punch-out”) określony fragment pętli i nadpisać wszystkie poprzednie warstwy. Jest to przydatne, gdy musisz poprawić bardzo mały fragment pętli.

Czy HeadRush Pedalboard może nagrywać kilka różnych pętli naraz?
HeadRush Pedalboard może nagrać jedną pętle naraz.

Ile presetów ma HeadRush Pedalboard?
HeadRush Pedalboard ma 270 presetów fabrycznych, obejmujących wiele różnych gatunków muzycznych i stylów.

Jak mogę przywrócić wszystkie fabryczne presety?
Możesz przywrócić presety fabryczne, przytrzymując nożne przełączniki 11+12 (dwa przełączniki po prawej stronie w dolnym rzędzie) w trakcie włączania zasilania HeadRush. Trzymaj wciśnięte te przełączniki, aż zobaczysz na 7-calowym ekranie dotykowym napis „Reverting…”.

Czy jest jakiś prosty sposób na przeszukiwanie presetów w HeadRush Pedalboard?
Tak, po prostu stuknij ikonę z lupą na górnym pasku ekranu Rig View i możesz przeszukiwać wszystkie presety przy użyciu klawiatury QWERTY, która pojawi się na ekranie. UWAGA: Jeśli korzystasz z setlisty
i stukniesz w ikonę z lupą, przeszukiwanie będzie dotyczyć tylko tej setlisty.

Czy mogę tworzyć kopie, zapisywać, ładować i udostępniać presety HeadRush Pedalboard na moim komputerze Mac/PC?
Tak, możesz podłączyć HeadRush Pedalboard do portu USB swojego komputera Mac lub PC, następnie przejść do ustawień globalnych i włączyć tryb USB Transfer Mode. Gdy już jesteś w tym trybie, HeadRush Pedalboard pokazuje się w komputerze jako urządzenie pamięci masowej (jak pendrive) i w prosty sposób, metodą przeciągnij i upuść, możesz transferować swoje presety z zestawami, symulacjami oraz setlisty.

Gdzie mogę udostępnić lub ściągnąć nowe presety do HeadRush Pedalboard?
Odwiedź naszą społeczność na www.headrush.cloud!

Co to są setlisty?
Setlista to presety z zestawami sprzętu, uporządkowane w kolejności, którą można zapisywać i później przywoływać. Możesz wykorzystać setlisty do szybkiego układania swoich zestawów. Jest to przydatne np. jeśli potrzebujesz do występu tylko niektóre ze swoich zestawów; możesz zapisać setlistę złożoną tylko z tych zestawów i nie musisz tracić czasu na przeszukiwanie wszystkich zestawów przed zagraniem kolejnego utworu. Możesz także wykorzystać tę funkcję do uporządkowania swoich presetów wg określonych gatunków muzycznych lub gitar.

Czy mogę nagrywać przy pomocy HeadRush Pedalboard?
Tak, HeadRush Pedalboard można podłączyć bezpośrednio do portu USB w komputerze w celu nagrywania bezpośrednio w ulubionym programie DAW. Port USB dostarcza 4 kanały wejściowe/wyjściowe, w tym sygnały stereo przetworzone i nieprzetworzone (wet/dry).

Sterownik Windows dostępny jest na stronie wsparcia dla użytkowników sytemu Windows. Sterownik nie jest niezbędny do połączenia z komputerem Mac.

Jakie rozdzielczości/częstotliwości próbkowania są obsługiwane przy nagrywaniu?
HeadRush Pedalboard przesyła do nagrywania sygnał z maksymalną rozdzielczością 24-bity/96 kHz.

Czy mogę słuchać odtwarzanych ścieżek w trakcie nagrywania z HeadRush Pedalboard?
Tak! W przypadku Pedalboard przypisanego jako wyjście programu DAW możesz słuchać odtwarzania audio podczas nagrywania.

Czy mogę reampować przy pomocy HeadRush Pedalboard?
Tak! Ścieżki gitar nagrane bezpośrednio mogą być odtwarzane z DAW i przepuszczone przez symulacje wzmacniaczy i efektów HeadRush Pedalboard, jako forma reampingu.

Czy będziecie wydawać aktualizacje firmware’u z nowymi funkcjami, symulacjami
i presetami?
Tak! Bądź na bieżąco z najnowszymi wersjami firmware’u dzięki wpisaniu się na listę mailingową na stronie http://www.headrushfx.com i śledzeniu nas na naszych stronach w serwisach społecznościowych.

Pozostałe aktualności

Od 25.05.2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO). W związku z tym potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera.

Made by OSOM