Dołącz do akcji #RockOutSessions

07.07.2020

Dołącz do akcji #RockOutSessions

Laney partnerem akcji #ROCKOUTSESSIONS

Obecna sytuacja będąca wynikiem pandemii koronawirusa, obróciła nasze otoczenie do góry nogami. Miesiąc po miesiącu, osoby związane ze sztuką i sceną muzyczną, w wielu przypadkach odcięte od jedynego źródła dochodu, muszą mierzyć się z wyjątkowo nietypową, i niezwykle frustrującą sytuacją: brakiem możliwości występowania na żywo.

#RockOutSessions to inspirowany legendarnymi sesjami Johna Peela z Radia BBC cykl sesji typu „na żywo w studiu”, który w odróżnieniu do pierwowzoru, jest cyklem zarówno w wersji audio jak i wideo. Nagranych sesji będzie można posłuchać, ale będzie je można także zobaczyć w sieci. Za darmo.

Osobom śledzącym polską scenę heavymetalową i rockową, Marty Gabriel specjalnie przedstawiać nie trzeba. Ze swoim zespołem Crystal Viper, wokalistka i gitarzystka ta wydała od 2007 roku siedem płyt studyjnych, i regularnie koncertowała w ponad 15 krajach. Oprócz udzielania się w licznych projektach, jako muzyk sesyjny lub gość specjalny, brała także udział w nagraniach, bądź też występowała na żywo z grupami takimi jak Vader, Manilla Road czy Sabaton.
Mierząc się ze wspomnianą sytuacją, wspólnie z zaprzyjaźnionym realizatorem nagrań Rafałem Kossakowskim (znanym ze współpracy z m.in. artystami takimi jak Kat, ale również Kasia Moś czy Sztywny Pal Azji) postanowiła coś, w chociaż niewielkim stopniu, zmienić. Zespoły nie mogą grać na żywo przed publicznością, ale… mogą wystąpić w studiu!

„Pandemia koronawirusa wywróciła branżę muzyczną do góry nogami: nie ma festiwali, zostały odwołane praktycznie wszystkie międzynarodowe trasy koncertowe, wiele osób z dnia na dzień zostało pozbawionych dochodów – bo ta branża to przecież nie tylko muzycy i artyści, ale także agencje koncertowe, kluby, członkowie ekip technicznych, realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, firmy zajmujące się gadżetami” mówi pomysłodawczyni akcji Marta Gabriel, na co dzień liderka zespołu Crystal Viper i muzyk sesyjny.

„To oczywiście nie jest alternatywa i nic nie zastąpi grania na żywo, ale zamiast siedzieć bezczynnie i narzekać, chcemy wykorzystać ten czas jak najlepiej. Namówiłam do współpracy Rafała Kossakowskiego, właściciela Kosa Buena Studio, i postanowiliśmy zaprosić kilka zespołów i dać im możliwość występu na żywo w studio. Materiał będzie wyemitowany w Internecie, a potem zespoły same będą mogły podjąć decyzję, czy chcą go wydać w jakiejś innej formie. Myślę, że fanom dobrego grania ten pomysł też powinien przypaść do gustu – jeśli się przyjmie, będziemy się starać kontynuować tą akcję w przyszłości”, dodaje.

W pierwszej kolejności opublikowane zostały trzy sesje sygnowane nazwą #RockOutSessions.
Marta Gabriel wciela się w role producenta oraz reżysera nagrań wideo, natomiast za realizację i miks materiału odpowiadał będzie Rafał Kossakowski.
1. Pierwszy z zaproszonych zespołów, to pochodzący z Lublina Shadow Warrior. W ubiegłym roku ukazał się debiutancki singiel i mini album zespołu, natomiast kilka miesięcy temu premierę miał ich nowy singiel, „Heavy Metal Typhoon”. Zespół gra klasyczny heavy metal, inspirowany dokonaniami grup takich jak Accept, Saxon, Iron Maiden czy Warlock.
2. Drugim zespołem który bierze udział w akcji #RockOutSessions, jest dobrze znana śląska formacja HORRORSCOPE. Zespół istnieje od 1997 roku, i ma na koncie siedem albumów studyjnych. Styl zespołu to klasyczny thrash metal, który można porównać do dokonań grup takich jak EXODUS, ANNIHILATOR, oraz TESTAMENT i MEGADETH, z którymi to zresztą HORRORSCOPE miał okazję dzielić scenę.

UWAGA!

Pierwsze wideo z serii #RockOutSessions już dostępne: SHADOW WARRIOR
W piątek,  14.08, ukazała się w sieci pierwsza część cyklu #RockOutSessions – na żywo w studio wystąpiła polska heavymetalowa grupa Shadow Warrior. Zespół wykonał 5 utworów, w tym dwa nowe, z nadchodzącej płyty studyjnej, oraz cover niespodziankę.

————–

#RockOutSessions, to inspirowany legendarnymi sesjami Johna Peela z Radia BBC cykl sesji typu „na żywo w studio”, który wychodząc naprzeciw obecnym standardom niejako narzuconym przez media społecznościowe, jest cyklem zarówno w wersji audio jak i video. Nagranych sesji będzie można rzecz jasna posłuchać, ale będzie je można także zobaczyć w Internecie. Za darmo.

W najbliższym czasie opublikowane zostaną trzy sesje z tego cyklu, wszystkie zarejestrowane w małopolskim Kosa Buena Studio. Marta Gabriel wcieli się w role producenta oraz reżysera nagrań video, natomiast za realizację i miks materiału odpowiadał będzie właściciel studia, Rafał Kossakowski. Wkrótce zdradzimy nazwy zaproszonych zespołów które wzięły udział w tym przedsięwzięciu.

Marta Gabriel na Instagramie: www.instagram.com/martagabrielofficial
Marta Gabriel na Facebooku: www.facebook.com/martagabrielofficial
Kosa Buena Studio na Instagramie: www.instagram.com/kosabuenastudio 
Kosa Buena Studio na Facebooku: www.facebook.com/kosabuenastudio

Partnerzy #RockOutSessions:
Magazyn Top Guitar, magazyn Muzyk, portal Infomusic.pl, Akademia Realizacji Dźwięku, agencja Helicon Metal Promotions, Polskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku, producent preampów Sansamp – firma Tech 21, firma ESP / LTD – producent gitar, firma KHDK – producent efektów gitarowych, oraz firma Laney Amplification – producent wzmacniaczy i kolumn gitarowych.
Za logistykę akcji odpowiada agencja Gabriel Management.

Pozostałe aktualności

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM