Marcin Matysiak o wtyczkach Sonnox

26.06.2017

Marcin Matysiak o wtyczkach Sonnox

Używa zestawu wtyczek Sonnox Live Bundle for Avid Venue wraz z konsoletą Avid S3L-X

Marcin Matysiak
Tides From Nebula, FOH sound engineer

„Do realizacji dźwięku dla zespołu Tides From Nebula używam zestawu wtyczek Sonnox Live Bundle for Avid Venue wraz z konsoletą Avid S3L-X.

Moim ulubionym narzędziem z tego zestawu jest SuprEsser DS, którego używałem do gitar. Ten plugin bardzo ładnie usuwał z gitar nieprzyjemne dla ucha częstotliwości. I jednocześnie pozwolił bardzo precyzyjnie zdefiniować owe częstotliwości. Moim zdaniem jest to najlepszy deesser na  rynku pluginów.

Używałem również wtyczki Oxford Inflator, która była zainsertowana w grupie werbla. Ta wtyczka bardzo ładnie działa na sposób zachowania się danego instrumentu oraz dobrze kontroluje głośność, bez słyszalnej dużej kompresji.

Następnym pluginem, którego użyłem, był Oxford Transmod, zainsertowany na kanale werbla z góry. Ten plugin w łatwy sposób pozwala nam kontrolować transjenty  w werblu.

Podczas pracy z Zespołem Tides From Nebula, na werbel również zastosowałem Oxford Reverb. Jest to bardzo naturalnie brzmiący pogłos o niesamowitych możliwościach edycyjnych. Szczerze polecam. Na pewno każdego najbardziej wyrafinowanego użytkownika ten plugin zadowoli dzięki jego szerokim możliwościom kreacji”.

Pozostałe zagadnienia

Made by OSOM