Na czym polega praca interfejsu AI-Micro?

17.03.2023

Na czym polega praca interfejsu AI-Micro?

Odkrywamy, jak korzystać z kompaktowego interfejsu RØDE AI-Micro

Firma RØDE ma niezwykle szeroką ofertę sprzętu do nagrywania audio, zarówno profesjonalnego, jak i dla hobbystów. Dziś zajmiemy się niesamowicie małym interfejsem audio, który z powodzeniem można nosić nawet w kieszeni spodni! Mowa o RØDE AI-Micro. Pierwsze wrażenia są zdumiewające. Spójrzcie sami.

Po odpakowaniu otrzymujemy maleństwo rozmiarów 4 cm x 3,82 cm i grubości 1,1 cm oraz ważące 13 gramów. Tak, 13 gramów! Poza samym urządzeniem w zestawie mamy 3 kabelki:
– USB-C do USB-A (np. standardowe komputery i laptopy)
– USB-C do USB-C (np. nowe iPad, MacBook i telefony z USB-C)
– USB-C do Lightning (starsze iPad i iPhone)

Mamy zatem możliwość użyć naszego AI-Micro w zasadzie z każdym urządzeniem. W naszym przypadku testu dokonaliśmy z użyciem komputera MacBook Air oraz iPhone, które były pod ręką.

Po podłączeniu urządzenia do telefonu iPhone, od razu sugeruje nam pobranie odpowiedniej aplikacji do zarządzania urządzeniem, oszczędzając nam czas na szukanie w Google, czy w instrukcji odpowiedniej aplikacji.

Urządzenie przy pierwszym uruchomieniu zasugeruje nam także aktualizację firmware:

Po jej zainstalowaniu mamy do dyspozycji prosty interfejs użytkownika z najważniejszymi funkcjami:

Urządzenie zaraz po podłączeniu jest gotowe do współpracy zarówno z telefonem, jak i z komputerem.

Z powodzeniem można jej używać także z natywnymi aplikacjami, jak choćby GarageBand:

Samo urządzenie jest bardzo inteligentne i umożliwia nam nagrywanie stereo dzięki podłączeniu dwóch mikrofonów, również pozwala nam przeprowadzić rozmowę, nagrywając dwa mikrofony jako osobne ścieżki audio. Interfejs sam rozpozna, czy podłączyliśmy do niego mikrofon ze złączem 3,5 mm TRS czy 3,5 mm TRRS. Zapewnia pracę z zerową latencją i daje możliwość bezpośredniego odsłuchu.

Jak już wspomniałem, interfejs jest kompatybilny w zasadzie z każdą natywną aplikacją do nagrywania, ale firma RØDE przygotowała także szereg własnych aplikacji z prostym w obsłudze interfejsem, który ułatwi nam przeprowadzanie wywiadów, prezentacji sprzętu i tym podobnych.

Aplikacje RØDE przeznaczone do korzystania z AI-Micro to:

– RØDE Connect – przeznaczona na PC i Mac, umożliwiająca nagrywanie czy przeprowadzanie streamingów,
– RØDE Reporter – dla urządzeń z iOS lub Android dla nagrywania sygnałów z urządzenia,
– RØDE Central – dla urządzeń z iOS lub Android służąca do zmiany ustawień interfejsu.

Podsumowując, jeśli jesteś bloggerem, dziennikarzem, hobbystą nagrywania głosu lub po prostu chcesz, aby Twoje przekazy do followersów na Instagramie były najwyższej jakości, możesz sięgnąć po AI-Micro i na pewno się nie zawiedziesz!

———————–
Tekst: Mateusz Marszałek, Dział Klawiszowy sklepu Music Store.

Pozostałe zagadnienia

Made by OSOM