Monitory marki ADAM Audio w Akademii Realizacji Dźwięku

14.12.2020

Monitory marki ADAM Audio w Akademii Realizacji Dźwięku

Studenci Akademii Realizacji Dźwięku pracują na monitorach ADAM Audio

Studenci Akademii Realizacji Dźwięku mają możliwość pracy na monitorach studyjnych ADAM Audio.

Akademia Realizacji Dźwięku to jedna z wiodących placówek oświatowych, kształcąca tych, którzy pragną wkroczyć w profesjonalny świat realizacji dźwięku. Szkoła prowadzi zajęcia w czterech oddziałach: w Warszawie, Gdyni, Jaworznie i we Wrocławiu. Kształci także rzesze osób pracujących w instytucjach państwowych, których obowiązki zawodowe związane są z realizacją dźwięku.

Akademia stawia na ćwiczenia i nabywanie umiejętności zawodowych. Zajęcia praktyczne odbywają się w salach komputerowych, które zostały wyposażone w monitory ADAM Audio serii T. Ponadto w studiach nagrań znajdują się monitory serii AX i S. W szkole znajdują się także referencyjne słuchawki Adam Audio STUDIO PRO SP-5.

Odsłuch studyjny uważany jest za jedno z podstawowych wyzwań, z jakimi mierzy się wykładowca podczas zajęć z nagrywania. Rejestracja dźwięku to proces, podczas którego realizator musi uchwycić wiernie lub też przeciwnie – zgodnie z własną koncepcją – brzmienie źródła dźwięku. Dlatego, jak podkreśla dyrektor szkoły Krzysztof Maszota, odsłuch studyjny to jeden z ważniejszych przetworników w procesie nagrywania. Dostarcza bowiem informacji o tym, czy jesteśmy blisko do osiągnięcia założonych celów.

Jakość dźwięku odtwarzanego przez monitory studyjne ma fundamentalne znaczenie dla osiągniętych rezultatów. To na tym przetworniku musimy ocenić, czy nagranie będzie spełniało kryteria, które przed nim stawiamy. Osobiście, jako realizator dźwięku już od ponad 15 lat pracuję na monitorach Adam Audio – mówi Krzysztof Maszota. Z tego też powodu wybraliśmy do szkoły monitory tej marki.

Monitory wykorzystywane są do odsłuchu rejestrowanego sygnału dźwiękowego. Mają za zadanie umożliwić ocenę jakości brzmienia. Stosowane są również w procesie miksu, podczas którego dla realizatora dźwięku spełniają ważną rolę przewodnika po zakresach częstotliwości. Ponadto studenci pracują z nimi podczas żmudnego procesu zapisywania ścieżek dźwiękowych. W takiej roli monitory mają okazję wykazać się naturalnym brzmieniem oraz poziomem szczegółowości.

Krzysztof Maszota przyznaje, że monitory ADAM Audio doskonale spełniają powyższe zadania. Są bardzo uniwersalne, sprawdzają się w wielu formach muzycznych oraz doskonale dopasowują do rozmaitych pomieszczeń odsłuchowych. Monitory te są także cenione i lubiane przez studentów, którzy chwalą komfort pracy dzięki czystemu i klarownemu sygnałowi dźwiękowemu, jaki transmitują.

Pozostałe zagadnienia

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM