Jakie mikrofony DPA na scenę?

21.07.2017

Jakie mikrofony DPA na scenę?

Mikrofony do bliskiego omikrofonowania lub zastosowań ambientowych

Gdy na scenie ryzykujesz własną reputację, wybierz mikrofony, które zapewniają najbardziej spójny i rzetelny dźwięk.

DPA Microphones oferuje szeroki wybór specjalnie zaprojektowanych produktów dla potrzeb bliskiego omikrofonowania lub zastosowań ambientowych. Niezależnie od tego, co wybierasz, możesz być pewny, że nie ma drugiego takiego mikrofonu, który zapewniałby publiczności tak silne wrażenia podczas występów na żywo.

Jeśli chodzi o omikrofonowanie Twojego instrumentu do występów na scenie, to DPA Microphones daje Ci ogromny wybór w ramach serii d:vote™ Instrument Microphone, d:screet™ Miniature Microphone i d:dicate™ Recording Microphone.

d:vote™ Instrument Microphones – mikrofony instrumentalne
Nagradzana seria d:vote™ Instrument Microphone daje o wiele bardziej naturalne brzmienie niż jakikolwiek wewnętrzny mikrofon lub przetwornik. Ten mikrofon pojemnościowy odrzuca niepożądany szum i zbiera prawdziwe brzmienie Twojego instrumentu akustycznego.
Mikrofony te są znane z dyskretnych rozmiarów i elegancji, występują w dwóch wariantach. Obie odmiany mikrofonów instrumentalnych d:vote™ mają lekką konstrukcję, ale mimo to są wytrzymałe. Uniwersalna gęsia czyja gwarantuje stabilne i powtarzalne pozycjonowanie mikrofonu. Elastyczna konstrukcja zapewnia wiele różnych możliwości montażu i pozycjonowania.

Cechy d:vote™:

d:screet™ Miniature Microphones – mikrofony miniaturowe
Seria d:screet™ Miniature Microphone jest idealnym rozwiązaniem do bliskiego omikrofonowania, oferującym bardzo czysty, szczegółowy i naturalny dźwięk. Pozycja mikrofonu zależy od użytkownika, aby mógł uzyskać pożądaną barwę w studiu lub przy nagłaśnianiu gry na żywo.

Mikrofony d:screet™ Miniature Microphones oferują bardzo czysty, szczegółowy i naturalny dźwięk. Pozycja mikrofonu zależy od użytkownika, aby mógł uzyskać pożądaną barwę w studiu lub nagłaśnianiu gry na żywo. Jeśli zależy Ci na bardzo dyskretnym mikrofonie o mocnym brzmieniu, połącz mikrofon d:screet™ 4061 Omnidirectional Microphone lo-sens z gęsią szyją Gooseneck Mount. Mikrofony te mają liniową charakterystykę, niski poziom zniekształceń i wyjątkowo szeroki zakres dynamiki, idealne do uchwycenia unikalnych rezonansów każdego instrumentu.

Cechy d:screet™:

d:dicate™ Recording Microphones – mikrofony studyjne
Szeroka gama wszechstronnych mikrofonów d:dicate™ Recording Microphone jest legendą w branży najwyższej klasy studiów nagraniowych, ale mikrofony te mogą też nadać blasku instrumentom na scenie. Mikrofony z tej serii zapewniają czysty, dokładny dźwięk i są używane przez profesjonalistów, którzy wiedzą wszystko o dźwięku i domagają się najlepszych rozwiązań sprzętowych.

Każdą kapsułę d:dicate™ można przekształcić w fantastyczny bezprzewodowy, sceniczny mikrofon instrumentalny przy zastosowaniu gęsiej szyi Gooseneck Shock Mount i modułowego przedwzmacniacza MMP-G Modular Active Cable Preamplifier z MicroDot. Jeszcze nigdy nie słyszałeś takiej jakości bezprzewodowego dźwięku na scenie!

Dla tych, którzy nie decydują się na bezprzewodowe rozwiązanie, najlepszym wyborem jest użycie gęsiej szyi Gooseneck Shock Mount z modułowym przedwzmacniaczem MMP-E Modular Active Cable Preamplifier ze złączem XLR.

Cechy d:dicate™:


Najlepszy wybór do wokali na żywo

Mikrofony wokalowe d:facto™ e zostały skonstruowane specjalnie do wokalnych występów scenicznych. Mikrofony te są w stanie uchwycić elektryzujące występny sceniczne i oddać głos wokalisty w sposób dokładny, przejrzysty, spójny i ekscytujący. Mikrofon został zoptymalizowany zarówno pod kątem zastosowań nagłośnieniowych, jak i nagraniowych. Oferuje naturalne brzmienie, wysoki poziom separacji od pobliskich źródeł dźwięku i obsługę SPL do 160 dB.

Mikrofony d:facto™ Vocal Microphone – mikrofony wokalne

d:facto™ Vocal Microphone został skonstruowany specjalnie do występów wokalnych, oddając głos wokalisty w sposób dokładny, przejrzysty, spójny i ekscytujący. Mikrofon ten ma podbicie góry i został zoptymalizowany zarówno pod kątem nagłaśniania, jak również do zastosowań studyjnych. Zapewnia naturalne brzmienie, wysoki poziom separacji od odległych źródeł dźwięku i obsługę SPL do 160 dB.

Mikrofon d:facto™ Linear Vocal Microphone został skonstruowany specjalnie dla realizatorów dźwięku, którzy wolą odciskać własne piętno na finalnym brzmieniu. Tak, jak d:facto™ Vocal Microphone jest w stanie uchwycić elektryzujące występy i precyzyjnie oddaje głos wokalistów – w sposób przejrzysty, spójny i ekscytujący. Jedyna różnica to brak podbicia wysokich częstotliwości.

Cechy d:facto™:

Umieszczenie mikrofonu jest kluczowe
Wybór właściwego mikrofonu i jego prawidłowe wykorzystanie jest ważne dla uzyskania najlepszego brzmienia zarówno w przypadku wokali, jak i instrumentów. Właściwa pozycja mikrofonu zależy od brzmienia, które chcesz usłyszeć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu DPA Microphones ma mnóstwo danych na temat tego, jak uzyskać jak najwięcej z Twojego brzmienia.

Montaż mikrofonu na instrumencie
Mikrofony DPA mogą sprawić, że każdy instrument zabrzmi jeszcze lepiej. To tylko kwestia wyboru najlepszego mikrofonu do danego zadania i co najważniejsze – jego prawidłowego umieszczenia. Aby otrzymać więcej informacji na temat sposobu montażu mikrofonu, tak aby uzyskać jak najlepsze brzmienie, spójrz na nasze przewodniki „„how to mic”, znajdujące się w dziale Mic University naszej strony internetowej.

Omikrofonowanie wokalu przy pomocy mikrofonu ręcznego
Wybór właściwego mikrofonu i jego prawidłowe wykorzystanie jest ważne dla uzyskania najlepszego brzmienia. Jednak w przypadku dokonywania wyboru mikrofonu do występów wokalnych, technicy dźwięku mają tendencję do robienia dokładnie tego, co widuje się na scenach od wielu lat.

Pozostałe zagadnienia

Made by OSOM