Michał Bąk z Happysad recenzuje interfejs Apollo x8p

17.01.2022

Michał Bąk z Happysad recenzuje interfejs Apollo x8p

Apollo x8p - brzmienie przeszłości z nowoczesnymi możliwościami

 

Michał Bąk z Happysad używał interfejsu rackowego Apollo x8p m.in. podczas trasy koncertowej zespołu. Przeczytaj, co mówi o tym urządzeniu.

Universal Audio Apollo x8p to brzmienie przeszłości z nowoczesnymi możliwościami.

Bardzo długo szukałem rozwiązań, które pozwolą mi na połączenie analogowej jakości w cyfrowym wydaniu. Po długich miesiącach poszukiwań postanowiłem zaprzyjaźnić się z kartą Apollo x8p i jest to dla mnie bardzo ważna relacja.

To, co osobiście uważam za największą zaletę tej karty, to doskonałe brzmienie konwertera i preampów. Dzięki opcji Unison nagrywam dźwięk z symulacjami przedwzmacniaczy Neva, SSL, API, Helios czy UA, używając ich wymiennie bez konieczności inwestowania w każdą z tych konsolet, co nie ukrywam jest dużym ułatwieniem.
Dochodzą do tego świetne emulacje kompresorów, reverbów, delayów i wszelkich innych efektów modulacyjnych, które moim zdaniem doskonale odzwierciedlają brzmienie sprzętu analogowego.

Apollo to nie tylko świetny sprzęt studyjny. Od czterech miesięcy towarzyszy mi również podczas koncertów. Większość instrumentów, jakich używam na scenie, przechodzi przez mój komputer, gdzie dokonuję indywidualnej obróbki pod każdy utwór, używając przy tym pluginów Universal Audio. W sytuacjach live najważniejsza jest dla mnie stabilność, a wbudowane DSP znacznie odciąża procesor komputera.

Apollo x8p to dla mnie sprzęt kompletny – hybryda, która świetnie radzi sobie z połączeniem doskonałego brzmienia i możliwościami dzisiejszego świata. Nieważne, czy pracuję w studiu, czy na scenie, zawsze mam dostęp do najlepszej jakości.

– Michał Bąk, saksofonista, klawiszowiec i wokalista w zespole Happysad

Więcej o Apollo x8p

 

 

 

Pozostałe zagadnienia

Made by OSOM