Marantz Professional do studia i do podcastów

02.03.2022

Marantz Professional do studia i do podcastów

Dla kogo mikrofony marki Marantz Professional?

Od lat marka Marantz Professional zyskuje coraz większe znaczenie i coraz szersze grono odbiorców, dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości oraz pożądanej przez wszystkich niezawodności.

Marantz Professional! Nie słyszałeś? A powinieneś!

Aby zrozumieć, dlaczego nadszedł czas na markę Marantz, należy bliżej poznać historię powstania firmy, a w zasadzie powstania idei! Ta zrodziła się w głowie Saula B. Marantza, który dążył do skonstruowania odtwarzacza muzycznego, najwierniejszego muzyce słyszanej na żywo. Wszystko zaczęło się w Nowym Jorku od skonstruowania własnego wzmacniacza, który w momencie stworzenia w 1953 roku, był jedyny w swoim rodzaju! Wierność oryginału to idea, która zakorzeniła się w firmie Marantz (produkującej sprzęt Hi-Fi) oraz Marantz Professional (sprzęt muzyczny). Obecnie Marantz Professional produkuje szeroką gamę urządzeń, obejmujących monitory bezprzewodowe dla operatorów kamer, transmitery, recordery rackowe oraz przenośne, sprzęt to broadcastingu, mikrofony USB do domowego użytku oraz inne akcesoria.

Oferta Marantz Professional w Polsce

Na rynku polskim dostępne są różne modele mikrofonów studyjnych, podcastowych i broadcastowych, a także przenośne panele akustyczne. Od lat marka Marantz zyskuje coraz większe znaczenie i coraz szersze grono odbiorców, dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości oraz pożądanej przez wszystkich niezawodności.

Dla kogo mikrofony Marantza?

Mikrofony Marantza sprawdzą się w wielu przypadkach. To idealne rozwiązanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki w nagrywaniu wokali w domowym studiu. Wybierając markę Marantz nie nadwyrężymy niepotrzebnie budżetu, a osiągniemy podobny efekt jak z droższymi rozwiązaniami konkurencji. Mikrofony marki Marantz są także idealne do nagrywania wszelkich możliwych treści do internetu. Idealnie sprawdzą się przy nagrywaniu podcastów, filmów instruktażowych, gdzie potrzebny jest lektor, do prowadzenia zajęć online przez nauczycieli czy instruktorów.

Gama produktów obejmuje także rozwiązania idealne dla vlogerów, gdzie konstrukcja mikrofonu z wbudowanym interfejsem, kamerką i lampą stanowi idealne narzędzie dla osób nagrywających nie tylko audio, ale i wideo.

Pośród specjalistów sięgających po modele broadcastowe jest dużo kosmetyczek, prowadzących vlogi z instrukcjami make-upów, osoby uczące online języków oraz wielu innych, którzy dbają o to, aby ich konta w mediach społecznościowych cieszyły się większą popularnością, ze względu na profesjonalne nagrania z dobrą jakością dźwięku i obrazu.

Poniżej prezentujemy ofertę przekrojową marki Marantz, dostępną u oficjalnych resellerów dystrybucji Audiostacja.

Sprzęt studyjny

1. MPM-1000
To mikrofon pojemnościowy idealny na początek za około 230 zł. Poziom wykonania oraz jakość użytych podzespołów sprawia, że jest to bardzo dobry wybór na pierwszy mikrofon do domowego studia. Posiada standardowe złącze XLR, które można wpiąć do interfejsu audio. Należy pamiętać, że mikrofon o charakterystyce pojemnościowej może służyć nam nie tylko do nagrania wokalu, ale jesteśmy w stanie także zarejestrować przy jego użyciu gitarę akustyczną, skrzypce, dowolny instrument dęty a nawet perkusję!
Więcej…

2. MPM-1000U
To bardzo podobny do MPM1000 mikrofon z różnicą w rozmiarze kapsuły. Zamiast 18mm mamy tutaj tylko 14mm, zyskujemy natomiast port USB, który pozwoli zarejestrować dźwięk bez użycia zewnętrznego interfejsu audio.
Więcej…

3. MPM-2000U
To mikrofon pojemnościowy z kapsułą 16mm. W przeciwieństwie do MPM1000 mamy więc wyższą jakość nagrań. W zestawie poza elastycznym uchwytem jest także walizka – praktyczny drobiazg dla osób, które często nagrywają w różnych miejscach.
Więcej…

4. M4U
To “doręczny” mikrofon pojemnościowy z USB. Wokalistom pozwala “miksować się” (regulować głośnością) odsuwając mikrofon od ust. Wiele osób woli nagrywać wokal mikrofonem doręcznym, który daje im większy komfort operowania głośnością.
Więcej…

5. Sound Shield Compact
To kompaktowa kabina wokalowa do nagrywania w warunkach, które wymagają wygłuszenia. Z uwagi na bardzo kompaktowe wymiary nada się nawet do najmniejszego studia domowego. Można ją zamontować na statywie mikrofonowym. Koszt nie powinien przekraczać 330 zł brutto.
Więcej…

6. Sound Shield
To nieco większa lecz nadal kompaktowa kabina do nagrywania wokalu. Konstrukcja umożliwia montaż na statywie mikrofonowym jak i na biurku, co sprawia, że sprawdzi się idealnie także, gdy chcemy nagrać podcast wysokiej jakości.
Więcej…

 

Narzędzia do podcastów

1. Pod Pack 1
To mikrofon pojemnościowy w zestawie z ramieniem do montażu na biurku lub innej powierzchni płaskiej. Jest możliwość płynnego regulowania mikrofonem, dzięki czemu uzyskujemy wysoki komfort nagrywania treści. Szczególnie przydatna rzecz przy nagrywaniu np. wywiadu lub gdy pokazujemy coś na wideo i chcemy mieć wolne ręce i przestrzeń do demonstracji.
Więcej…

2. Umpire
Umpire to nowość za około 330 zł. To bardzo kompaktowy mikrofon nabiurkowy z osłoną (pop filtrem), który cieszy się dużym powodzeniem wśród osób często prowadzących konferencje online, prowadzących zajęcia zdalnie a także osób często rozmawiających ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych.
Więcej…

3. MPM-4000U
To rozwiązanie dobre nie tylko dla posiadaczy komputerów, ale także dla użytkowników Androida czy iOS. To jedyny model z oferty Marantza, który charakteryzuje przetwornik o jakości 24 bit/48kHz (pozostałe są 16-bitowe).
Więcej…

Narzędzia do broadcastu

1. AVS
To urządzenie all in one (wszystko w jednym) czyli gotowe narzędzie do nagrywania audio i wideo dobrej jakości. Do dyspozycji mamy mikrofon pojemnościowy z funkcją wyciszania (na urządzeniu), kamerkę full HD z kompresją h.264 oraz pierścieniową lampę rozświetlającą prezentowany obraz. To jedno z najlepszych urządzeń w tej półce cenowej – w Polsce jest dostępny za około 950 zł brutto.
Więcej…

2. Turret
To nieco bardziej rozbudowane narzędzie all in one. Kamerze Full HD towarzyszy pierścieniowa lampa oraz mikrofon pojemnościowy z pop filtrem. Do urządzenia wepniemy bezpośrednio słuchawki a całość łączy solidna i stabilna konstrukcja nabiurkowa.
Więcej…

Podsumowanie

Oferta urządzeń marki Marantz Professional to odpowiedź na potrzeby nie tylko muzyków, ale także osób z własnymi kanałami na Youtube, testerów, recenzentów, lektorów czy nawet vlogerów. Jakość wykonania oraz kultura pracy urządzeń sprawia, że polskich użytkowników przybywa z roku na rok. To jak? Czas na zakup pierwszego Marantza?

 

———–

Artykuł napisał Mateusz Marszałek, Dział klawiszowy w Music Store

Pozostałe zagadnienia

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM