Kreatywne studio utalentowanego Mateusza Górnego z monitorami S3H

23.07.2020

Kreatywne studio utalentowanego Mateusza Górnego z monitorami S3H

W studiu Mateusza Górnego stoją monitory ADAM Audio S3H

Mateusz „Gooral” Górny żartobliwie mówi, że jego działające w Warszawie od 2 lat studio jest „dla wtajemniczonych” 😉 W tym kreatywnym studiu powstają niesamowite projekty muzyczne. Stoją tam też monitory ADAM Audio S3H.

Studio zrodziło się z zapotrzebowania na większą przestrzeń, w której miała być realizowana coraz większa liczba projektów. Mateusz pracuje w nim głównie nad własnymi produkcjami, tj. realizuje projekt Gooral, Psio Crew i Górny, tworzy też kolaboracje.

Na scenie muzycznej Mateusz znany jest z oryginalnego łączenia muzyki góralskiej z elektroniką, drum’n’bassem i dubstepem. Ten oryginalny wciągający eklektyzm definiuje przewodni i najbardziej rozpoznawalny motyw jego twórczości. Z technicznego punktu widzenia stylistyczny motyw okazuje się szalenie wymagającym i trudnym do osiągnięcia. Mateusz pamięta, gdy 15 lat temu jeździł po górach i nagrywał górali w „środowisku naturalnym”, a elektronika była wówczas muzyką niszową…

W swoim studiu muzyk z sukcesem zrealizował płytę „Ethno Elektro 2”, która została dostrzeżona przez zagraniczne wytwórnie. W efekcie dwie downtempowe wytwórnie z Niemiec i USA zamierzają umieścić utwory z tej płyty na swoich składankach. To znaczące wyróżnienie i osiągniecie, biorąc pod uwagę fakt, że wytwórnie z tych krajów zalicza się do czołówki w branży muzycznej pod względem jakości i możliwości produkcyjnych. Tych osiągnięć nie byłoby jednak bez ważnych dla Mateusza składników twórczej pracy: kreatywnego umysłu i dobrej atmosfery.

Studio Mateusza wyposażone jest m.in. w referencyjne monitory S3H marki ADAM Audio. Przed zakupem przetestował kilka naprawdę dobrych i drogich par monitorów. Właściwie nie chciał mieć monitorów ADAM Audio, ale skoro były w kolejce do testów… to czemu nie. Kiedy włączył je w studiu, od razu stwierdził, że to jest to, czego potrzebuje.

„Okazało się, że te monitory są najbliższe mojej analizie dźwięku. Jestem z nich bardzo zadowolony” – powiedział Mateusz.

Monitory zaoferowały precyzję w dole, jakiej szukał i jakiej nie miały poprzednie monitory tej marki.

„To monitory średniego pola, mają zapas mocy i jeśli trzeba, można je odkręcić i nie przesterowują dźwięku.  Ponadto przy niskim natężeniu dźwięku również dostarczają satysfakcjonującej informacji. Mają ciepłe brzmienie i bardzo dobrą możliwość adaptacji poprzez możliwość praktycznie nieograniczonej equalizacji”.
Podsumowując, pracuje się na nich bardzo dobrze.

Muzyk tworzy muzykę klubową, więc w studiu monitory wspiera subwoofer Sub12 z ADAM Audio. Monitorom S3H towarzyszą ATC SCM 20, które uzupełniają się znakomicie. Czasami Mateusz sięga po Dynaudio Acoustic BM6A. Odsłuch uzupełniają słuchawki Ultrasone 2900 Pro i lubiane przez niego Beyerdynamic DT 770 PRO.

Pozostałe zagadnienia

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM