Jak pracować z Akai MPC Touch

11.10.2017

Jak pracować z Akai MPC Touch

Cykl porad MPC ACADEMY

MPC Touch łączy typowe dla marki MPC możliwości sprzętu do profesjonalnej produkcji muzycznej z dotykową łatwością obsługi, typową dla smartfonów i tabletów, co stanowi prawdziwą rewolucję w organizacji pracy. Seria filmów MPC Academy zapewnia szczegółowy przegląd funkcji i korzyści płynących z użytkowania tego kultowego kontrolera, demonstrując przy tym sposoby na maksymalne, nieosiągalne dotychczas usprawnienie organizacji produkcji.

MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 1 – SAMPLING I EDYCJA
W części pierwszej serii filmów Touch Workflow rzucamy się do obsługi oprogramowania MPC. Skupimy się na dwóch najważniejszych filarach MPC – samplingu i edycji próbek.


MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 2 – PROGRAMY PERKUSYJNE

Część 2 naszej serii MPC Touch Workflow zaczniemy od nauki obliczania tempa próbki. Następnie rzucimy okiem na importowanie pojedynczych próbek perkusyjnych w celu tworzenia nowych programów perkusyjnych.


MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 3  – SEKWENCJONOWANIE

W Części 3. serii Touch Workflow przyjrzymy się temu, jak działa sekwencer, i uzyskamy kilka porad na temat porządkowania pojedynczych ścieżek.


MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 4 – GRID MODE i ZAPISYWANIE

W części 4 serii Touch Workflow zgłębimy tryb siatki (Grid Mode), używając palców do szybkiego tworzenia patternów w sekwencji i edycji parametrów dźwięków (nut). Wyjaśnimy także często przeoczany, ale istotny proces zapisywania projektów i próbek.


MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 5 – PROGRAMY KEYGROUP

W części 5 serii Touch Workflow zbadamy Programy Keygroup. Program Keygroup pozwala na zmapowanie próbki do wszystkich klawiszy kontrolera MIDI, tworząc w ten sposób specjalny instrument wirtualny. Dzięki temu filmowi nauczysz się tworzyć nowe instrumenty chromatyczne ze swoich ulubionych próbek.


MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 6 – TRYB PROGRAM EDIT

W części 6. serii filmów Touch Workflow przyglądamy się trybowi Program Edit. W tym trybie można regulować wszystkie parametry, zarówno w programie, jak i na poziomie poszczególnych padów.

 

MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 7 – PROGRAMY WTYCZEK
W części 7. serii Touch Workflow dowiemy się, jak do naszej sesji włączyć wtyczki. Rzucimy okiem także na regulowanie i korygowanie działania MIDI przy użyciu Timing Correct.

 

MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 8 – SONG MODE
W części 8. serii filmów Touch Workflow przyglądamy się trybowi Song Mode. W tym trybie aranżujemy nasze sekwencje na jednej ścieżce i eksportujemy plik audio z rezultatem naszej pracy.

 

MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 9 – EKSPORTOWANIE STEMÓW
W części 9. naszej serii Touch Workflow pokazujemy, jak wyeksportować osobne ścieżki audio (znane jako „stem”) z programu MPC do Twojego ulubionego programu DAW.

 

MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 10.1 – INTEGRACJA Z ABLETONEM
W części 10.1 serii Touch Workflow pokazujemy, w jaki sposób zintegrować MPC Touch i program MPC z Ableton Live

 

MPC ACADEMY | TOUCH WORKFLOW CZ. 10.2 – INTEGRACJA Z ABLETONEM
W części 10.2 serii Touch Workflow pokazujemy, w jaki sposób zintegrować MPC Touch i program MPC z Ableton Live

Pozostałe zagadnienia

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM