Jak podłączyć mikrofon bezprzewodowy do konsoli z serii RØDECaster?

18.05.2023

Jak podłączyć mikrofon bezprzewodowy do konsoli z serii RØDECaster?

Parowanie nadajnika bezprzewodowego RØDE Series IV z RØDECaster Pro II lub RØDECaster Duo

Seria konsol audio all-in-one RØDECaster oferuje ogromną elastyczność, jeśli chodzi o przechwytywanie, przetwarzanie i nagrywanie dźwięku z szerokiej gamy źródeł. W tym artykule przyjrzymy się, jak nagrywać mikrofon bezprzewodowy za pomocą konsoli RØDECaster.

Zarówno RØDECaster Duo, jak i – dzięki niedawnej aktualizacji oprogramowania sprzętowego – RØDECaster Pro II, mogą współpracować z maksymalnie dwoma nadajnikami bezprzewodowymi RØDE Series IV, w tym Wireless GO II i Wireless ME. Oznacza to, że możesz nagrywać podcasty bez kabli, przechwytywać dźwięk prezentera z boku sceny i ogólnie mieć znacznie większą elastyczność w konfiguracji audio. Co więcej, wejścia bezprzewodowe mają dostęp do wszystkich wyjątkowych efektów APHEX® i przetwarzania granularnego, które sprawiają, że seria RØDECaster jest niezwykle potężnym, wszechstronnym studiem do produkcji audio.

Przeprowadzimy Cię przez proces parowania nadajnika bezprzewodowego RØDE Series IV z RØDECaster Pro II lub RØDECaster Duo.

1. Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe

Po pierwsze, musisz używać najnowszego oprogramowania układowego na swoim urządzeniu RØDECaster. Aby upewnić się, że jest ono aktualne, podłącz RØDECaster do internetu przez Wi-Fi lub Ethernet. Po podłączeniu powinien pojawić się monit w górnej części ekranu lub możesz ręcznie wyszukać aktualizację, przechodząc do Ustawienia > System > Informacje > Sprawdź aktualizację.
Więcej informacji można znaleźć w przewodniku RØDE na temat aktualizacji oprogramowania sprzętowego RØDECaster Pro II.

Musisz także upewnić się, że oprogramowanie sprzętowe jednostek bezprzewodowych jest aktualne, co oznacza, że musisz podłączyć je do telefonu komórkowego lub komputera stacjonarnego, otworzyć RØDE Central i postępować zgodnie z instrukcjami, aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe. Pamiętaj, aby zaktualizować wszystkie jednostki Wireless GO II lub Wireless ME (zarówno nadajniki, jak i odbiorniki), ponieważ jednostki z różnymi wersjami oprogramowania sprzętowego mogą nie działać poprawnie.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z przewodnikiem na temat aktualizacji oprogramowania sprzętowego Wireless GO II (proces jest taki sam dla Wireless ME).

2. Wybierz wejście bezprzewodowe

Na konsoli RØDECaster przejdź do ekranu konfiguracji kanału, naciskając fizyczny przycisk nad suwakiem, do którego chcesz przypisać urządzenie bezprzewodowe. Na tym ekranie zobaczysz listę mikrofonów, instrumentów i innych opcji wejściowych, które możesz przewijać. Przewiń w lewo, aby wybrać opcję „Wireless”.

Warto zauważyć, że przypisanie dowolnego z kanałów wejściowych do opcji „Wireless” zastąpi powiązane wejście fizyczne (wejście combo XLR/TRS), co oznacza, że nie będzie słychać żadnego dźwięku pochodzącego z mikrofonów lub instrumentów podłączonych do tego kanału.

3. Parowanie nadajnika bezprzewodowego

Po przypisaniu kanału do wejścia bezprzewodowego, dotknij „Pair New Device”, aby wprowadzić konsolę RØDECaster w tryb parowania, a następnie postępuj zgodnie z procesem parowania urządzenia bezprzewodowego. Aby przełączyć nadajnik Wireless GO II lub Wireless ME w tryb parowania, wystarczy krótko nacisnąć przycisk zasilania, gdy urządzenia są włączone i nie są jeszcze sparowane z innym odbiornikiem.

Po nawiązaniu połączenia na ekranie konsoli RØDECaster będzie można zobaczyć stan łączności, nagrywania, wyciszenia i baterii urządzenia (w stosownych przypadkach). Aby rozłączyć urządzenie, wystarczy ponownie przejść do ekranu konfiguracji kanału i dotknąć przycisku „Rozłącz” na wyświetlaczu.

Możesz powtórzyć powyższy proces, aby sparować drugi nadajnik bezprzewodowy Series IV z innym kanałem konsoli RØDECaster, dając Ci ogromną kontrolę nad poziomem, przetwarzaniem i ustawieniami efektów każdego kanału.

4. Ciesz się bezprzewodowym nagrywaniem!

Dzięki maksymalnie dwóm nadajnikom bezprzewodowym podłączonym do konsoli RØDECaster możesz stworzyć superelastyczną konfigurację nagrywania dźwięku, która oferuje całą moc przetwarzania i szczegółową kontrolę nad każdym z wejść.

Dzięki nadajnikowi Wireless GO II sparowanemu z konsolą RØDECaster można aktywować pad bezpośrednio na ekranie konfiguracji kanału, aby szybko zmniejszyć głośność wejściową, a dzięki Wireless ME można uzyskać dostęp do ustawień GainAssist (więcej informacji na temat GainAssist można znaleźć w instrukcji obsługi Wireless ME).

Korzystanie z oryginalnego mikrofonu bezprzewodowego GO, RØDECaster Pro lub innego mikrofonu bezprzewodowego.

Wbudowane odbiorniki w RØDECaster Pro II i Duo są przeznaczone do parowania z mikrofonami RØDE Series IV, takimi Wireless GO II i Wireless ME, ale jeśli używasz wcześniejszego produktu, takiego jak oryginajak lny Wireless GO, RØDECaster Pro lub inny system mikrofonów bezprzewodowych, oto jak je podłączyć.

Będziesz musiał podłączyć wyjście odbiornika mikrofonu bezprzewodowego do jednego z wejść konsoli RØDECaster. Aby to zrobić, należy użyć adaptera, takiego jak VXLR+ lub VXLR Pro, podłączonego do wejścia konsoli RØDECaster, a następnie podłączyć kabel 3,5 mm dostarczony z mikrofonem bezprzewodowym do VXLR+ lub Pro, a drugi koniec podłączyć do wyjścia odbiornika mikrofonu bezprzewodowego.

Od tego momentu będziesz mógł używać swojego mikrofonu tak jak każdego innego mikrofonu XLR, z pełnym dostępem do wbudowanych funkcji miksowania, przetwarzania i nagrywania konsoli RØDECaster.

Pozostałe zagadnienia

Made by OSOM