Jacek Trzeszczyński o realizacji koncertu Krzysztofa Zalewskiego

16.12.2021

Jacek Trzeszczyński o realizacji koncertu Krzysztofa Zalewskiego

W setupie pojawiły się m.in. mikrofony DPA Microphones

Jacek Trzeszczyński ze studia W Dobrym Tonie Studio opowiada o mikrofonach DPA podczas realizacji koncertu Krzysztofa Zalewskiego w warszawskim teatrze Och-Teatr.

 

 

Dnia 16.10.2021 w teatrze Och-Teatr w Warszawie miało miejsce wydarzenie, które dla fanów muzyki było niezwykłą i długo wyczekiwaną ucztą muzyczną, a mianowicie koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego, z gościnnym udziałem m.in. Natalii i Pauliny Przybysz oraz The Dumplings.

Za rejestrację dźwięku odpowiadał Jacek Trzeszczyński ze studia W Dobrym Tonie Studio. Zarejestrowany przez niego dźwięk znalazł się na płycie „MTV Unplugged” Krzysztofa Zalewskiego.

Jacek Trzeszczyński opowiada o mikrofonach DPA, które otrzymał z Audiostacji:

„Zależało mi, by jakość dźwięku była nieskazitelna i na najwyższym poziomie, dlatego potrzebowałem profesjonalnego sprzętu, w tym wysokiej klasy mikrofonów.

Dzięki uprzejmości Audiostacji w moim setupie znalazł się zestaw składający się z około 30 mikrofonów marki DPA.

Do rejestracji wokali Krzysztofa Zalewskiego, zaproszonych gości oraz chórów zostały użyte mikrofony wokalowe DPA d:facto 4018, które słyną z reprodukcji wybitnie naturalnego, czystego i precyzyjnego brzmienia oraz odporności na dźwięki spoza głównej osi i na sygnały o ekstremalnie wysokim poziomie.

Dźwięki z pianina, klarnetu i tarki zbierały mikrofony instrumentalne DPA 4099 wyposażone w potężną technologię CORE, która wprowadza jeszcze większą czystość i szczegółowość w pełnym zakresie dynamiki.

Do ksylofonu i wibrafonu, a także do ujęć overheadów w perkusji zamocowane zostały modele modułowe DPA 4011 charakteryzujące się znakomitą kierunkowością i mogące pracować przy bardzo wysokich ciśnieniach akustycznych. Za ujęcie brzmienia werbla z góry odpowiadał mikrofon DPA 4018 ER, który jest bardzo szczegółowy i jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo można go wszędzie umiejscowić. Dół werbla został złapany mikrofonem DPA z serii 4099”.

Zdjęcia pozyskane dzięki uprzejmości studia W Dobrym Tonie Studio.

Pozostałe zagadnienia

Made by OSOM