Czym jest LUNA?

04.05.2020

Czym jest LUNA?

Poznaj system nagraniowy LUNA

Wprowadzony przez firmę Universal Audio system LUNA przekształca interfejsy Apollo w najbardziej inspirujące i w pełni zintegrowane systemy nagraniowe, dostępne na komputery Mac.

Czym jest LUNA?

LUNA to system nagraniowy, który został stworzony specjalnie dla interfejsów audio UA, wyposażonych w Thunderbolt. Czyli dla takich branżowych standardów jak interfejsy Apollo i Arrow.

Można powiedzieć, że interfejsy audio ze złączem Thunderbolt wraz z aplikacją LUNA, rozszerzeniami LUNA (LUNA Extensions) i instrumentami LUNA (LUNA Instruments), a także komputerem Mac z systemem macOS Mojave lub Catalina tworzą zintegrowane rozwiązanie sprzętowo-programowe.

System nagraniowy LUNA ma na celu zapewnić właścicielom interfejsów Apollo najbardziej naturalne i analogowo brzmiące środowisko produkcji muzycznej. Dzieje się to dzięki procesom wykonywanym w czasie rzeczywistym, które są częściej kojarzone z nagrywaniem analogowym niż z typową obsługą cyfrowych stacji roboczych (DAW).

Co dokładnie charakteryzuje LUNĘ?

LUNA osiąga swój cel dzięki czterem cechom, które jednocześnie są mocnymi przewagami tego systemu.

1. Głęboka integracja z Apollo
Szybki, naturalny workflow systemu LUNA zapewnia właścicielom Apollo najszybsze środowisko nagraniowe do produkcji, edycji i miksowania muzyki. Oprócz bezproblemowej integracji sprzętowo-programowej z Apollo i Arrow system nagraniowy LUNA pozwala na rejestrację dźwięku z wykorzystaniem wtyczek UAD zasilanych przez DSP bez zauważalnej latencji.
Oferuje też nową funkcję Accelerated Realtime Monitoring™, która zapewnia szybką, analogową obsługę nagrywania i dogrywania z wykorzystaniem wbudowanej akceleracji DSP Apollo.

Głęboka integracja systemu LUNA z Apollo to prawdziwe objawienie dla każdego, kto nie nagrywał muzyki na systemie nagraniowym wspomaganym DSP za ponad 10 tys. dolarów. Produkcja muzyczna będzie od razu bardziej solidna, niezawodna i intuicyjna, pozbawiona latencji i kłopotów związanych z monitorowaniem.

2. Wbudowany Neve® Summing – Natychmiastowe brzmienie klasycznej konsolety
LUNA oferuje precyzyjną emulację obwodów sumujących dźwięk z konsolet Neve 80-Series, zaprojektowanych przez Neve Electronics w latach 60. i wczesnych 70. Charakteryzowały się one bogatym harmonicznie brzmieniem wzmacniacza sumującego Neve 1272.
Nie jest to „wtyczka sumująca” wymagająca wielu instancji i okien wtyczek. Ale jest to opcjonalne rozszerzenie systemu LUNA (LUNA Extension), które jest wbudowane bezpośrednio w strukturę miksera systemu LUNA.
Rozszerzenie Neve Summing LUNA Extension może błyskawicznie przekształcić bardzo czysty, techniczny miks w klasycznie brzmiące nagranie wypełnione energią i życiem. Liczne testy odsłuchowe potwierdziły zdumiewającą wierność rozszerzenia Neve Summing LUNA Extension w stosunku do oryginalnej sprzętowej konsolety Neve.

3. Zintegrowany magnetofon wielośladowy Multitrack Tape
LUNA posiada zintegrowaną emulację magnetofonu wielośladowego (Multitrack Tape) na każdej ścieżce audio i instrumentalnej. To zapewnia właściwości dźwiękowe określane przez inżynierów dźwięku jako „ciepło” i „punch” (kop/cios).
Rozszerzenie Oxide LUNA Extension jest dostarczane z LUNĄ bezpłatnie, a użytkownicy mogą następnie próbować różnych brzmień taśmy magnetycznej dzięki rozszerzeniu Studer® A800 Multichannel Tape Recorder Extension (sprzedawanemu oddzielnie).
Należy ponownie zauważyć, że Multitrack Tape nie jest „wtyczką”, która musi być wpięta w wielu oknach. Jest on wpleciony w strukturę systemu LUNA.

4. Zupełnie nowe instrumenty LUNA
LUNA wyróżnia się całkowicie nowymi instrumentami programowymi (LUNA Instruments). Po raz pierwszy w historii firmy Universal Audio wiedza i specjalistyczne umiejętności w zakresie elektrycznego i akustycznego modelowania, próbkowania, syntezy i przetwarzania sygnału została wykorzystana w instrumentach wirtualnych. Powstałe instrumenty programowe są ultrarealistyczne, responsywne, „żywe” i inspirujące.

Obecnie dostępne są poniższe instrumenty:
– Moog® Minimoog to niezwykle dokładna i inspirująca emulacja syntezatora Minimoog, opracowana w ścisłej współpracy z Moog Music.
– Fortepian Ravel ™ – zapierająca dech w piersiach symulacja fortepianu Steinway Model B, stworzona na podstawie stosowanej wyłącznie w UA metodzie samplingu, modelowania fizycznego i nowej technologii Ultra-Resonance. To zapewnia wszystkie niuanse brzmieniowe tego studyjnego klasyka.
– Shape to kompletny, kreatywny zestaw narzędzi z nowoczesnymi i klasycznymi instrumentami klawiszowymi, perkusją/perkusjonaliami, gitarą/basem, brzmieniami orkiestrowymi i syntezą w czasie rzeczywistym, dostępnymi dzięki wsparciu Universal Audio, Spitfire Audio, Orange Tree Samples, Loops de la Creme i wielu innych.

Pozostałe cechy systemy LUNA:

Pozostałe zagadnienia

Korzystając z niniejszej strony internetowej wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Administratorem danych jest Audiostacja sp. z o.o. sp. k. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych, masz prawo dostępu do nich, sprostowania i usunięcia. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych (lepsze dopasowanie reklam), analitycznych i do wysyłania newslettera. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Made by OSOM