Jakub Kościuszko

Jakub Kościuszko

Gitarzysta Jakub Kościuszko podbił serca krytyków muzycznych dzięki połączeniu kunszt z wrażliwością. Ten duet powoduje perfekcyjne wykonanie utworu.
Spotkać go można nie tylko w Polsce, ale Austrii, Niemczech, Belgii, Włoszech, Francji, Holandii i na Słowacji, m.in. podczas festiwali muzycznych w Douai, Strasbourgu, Warszawie, Penne, Wrocławiu, Łodzi. Wykonywał koncerty z orkiestrami m.in. Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Zielonogórskiej, Łomżyńskiej. W repertuarze Kościuszki ważne miejsce zajmują nie tylko utwory z kanonu literatury gitarowej, ale też nowa muzyka – utwory dedykowane gitarzyście napisali tacy kompozytorzy jak Piotr Klimek, Marek Pasieczny, Vasco M.N. Pereira, Gerard Drozd czy Dawid Pajdzik.
W 2010 roku ukazała się płyta Here Comes The Silent Dusk. Music of Marek Pasieczny. Debiut został ciepło przyjęty przez słuchaczy i krytyków muzycznych w całej Europie. W 2012 roku ukazał się album Guitar Recital z dziełami J.S. Bacha, Tansmana, Piazzolli, Jarretta i Metheny`ego. Najnowszy album, Guitar sounds jazzy, zawiera utwory inspirowane jazzem i muzyką świata. Gitarzysta dokonywał nagrań radiowych i telewizyjnych, m.in. dla Radia Watykańskiego, Polskiego Radia i TVP Szczecin.

Made by OSOM